Wiadomości

MIELONE Z SIECI Wszystkich wrocławian jest 20

2023-11-15, Autor: tu Tremo

W internecie nie milkną echa wizyty na Jagodnie Donalda Tuska , który zlikwiduje CPK, by wybudować tramwaj na to osiedle. Wrocławianie coraz częściej przypominają obietnice wyborcze prezydenta Jacka Sutryka, a jego zastępca do Rady Osiedla wpada po selfiaczka.

Reklama

Każdego dnia miliony internautów publikują swoje opinie w sieci, głównie w mediach społecznościowych. Nawet Chuck Norris nie jest w stanie wszystkich przeczytać. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić mistrza tuTremo (Paul Tremo - najsłynniejszy polski kucharz, nadworny kuchmistrz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przygotowujący m.in. menu na obiady czwartkowe), który co kilka dni będzie wyławiał te, naszym zdaniem najciekawsze, dotyczące nie tylko politycznego życia Wrocławia. I z tych składników przyrządzał „Mielone z sieci”. Dziś kolejna porcja. 

Gdy w Sejmie trwa podział łupów, we Wrocławiu niewiele się zmienia. Nic nikt nie wie, choć pewne sprawy zaczynają się wyjaśniać. Tradycją się stało, że o tym kiedy skończy się jakaś inwestycja czy remont, to w mieście raczej się nie mówi. Czytaj: ratusz nie zdradza. Ale teraz już na przykład wiem, dlaczego nie możemy się doczekać wyremontowanej i poszerzonej drogi do Leśnicy czy powiązanej z nią al. 11 listopada. No przecież drzewa same się nie posadzą, a prezydent do tej pory była zajęty podróżowaniem po kraju, by pokazywać się podczas kampanii wyborczej, choć sam nie startował.

jacekdrzewa

Ów radny osiedlowy i kandydat Zielonych na prezydenta miasta nie powinien narzekać, bo sam wiceprezydent wpadł, by trzasnąć sobie z działaczami fotkę. I to jest jakiś symbol obecnej miejskiej władzy. Ładne fotki powinny nam wystarczyć. Bo władzy i owszem.

lesnicaciazynski

Nie milkną echa ostatniej wizyty Tuska na Jagodnie.

jagodnotram

Choć ci, którzy znają naturę obietnic byłego i przyszłego premiera, mają pewne wątpliwości.

jagodnotramwaj_2

Ale są też tacy, którzy znają pewne rozwiązania tej kwestii.

jagodnotram1

No i coraz częściej wrocławianie zaczynają sobie przypominać obietnice przedwyborcze Jacka Sutryka, który „w tym temacie” trochę przypomina przywołanego Donalda Tuska.

jacekobietnice

A ta już istniejąca komunikacja miejska pod wodzą miłościwie nam panującego wygląda tak.

tramwajenaprzeciwko

Wrocławianie coraz mniej przyjaźnie patrzą też na powracający już kolejny raz jarmark bożonarodzeniowy.

jarmarkbozo

No i czas na zadanie matematyczne z poziomu podstawówki. Na podstawie poniższych danych, określ ilu jest wrocławian.

debata20

Jak tam Państwa finanse? Ktoś jest z tego grona?

milionerzy

No i zderzenie rzeczywistości z historią. Tam, gdzie było lotnisko, jest blokowisko…

 lotniskodawne

Smacznego!

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Bezpieczny 2023-11-15
    20:58:14

    5 0

    Wrocław to stan umysłu. Ponad 90 procent dróg w strefie Zona 30 bo takie są w Berlinie. Wrocławskie tramwaje hałasują, psuja się i niszczą drogi. Do tego prezydent Sutryk likwiduje parkingi mieszkańcom i jeszcze wprowadził opłatę za parkowanie na poziomie 400 złotych miesięcznie. Plus przybywa betonu przykład Jagodno. Była zieleń teraz beton

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.