Remis Śląska w pierwszym sparingu w tym roku

2012-01-21, Autor: Mariusz Wiśniewski
W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym Śląsk zremisował z Termalicą 2:2. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jarosław Fojut, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Celticem Glasgow.

Ewentualny brak w składzie Jarosława Fojuta mogłoby oznaczać, że trener Orest Lenczyk nawet jeżeli przez najbliższe pół roku piłkarz będzie dalej zawodnikiem Śląska, nie zamierza już na niego stawiać. W pierwszej jedenastce Fojuta rzeczywiście nie było, ale po przerwie pojawił się na boisku. To może być znak, że jeżeli Celtic nie wykupi zawodnika zimą, nadal będzie on mocnym punktem wrocławskiego zespołu. Z drugiej strony należy pamiętać, że sparing z Termalicą był jedynie kolejnym elementem przygotowania motorycznego a nad taktyką Śląsk będzie pracował podczas zgrupowania na Cyprze. Wówczas będzie można więcej powiedzieć o tym, jak trener Lenczyk zamierza ustawiać zespół.

Jeżeli natomiast chodzi o sparing z Termalicą, to warto jeszcze odnotować pierwszy występ pozyskanych nie tak dawno Patrika Mraza i Dalibor Stevanović. Ten drugi miał nawet szansę w końcówce spotkania zdobyć zwycięskiego gola. Pierwszą bramkę w tym roku zdobył Johan Voskamp, który jeszcze w pierwszej połowie dobił strzał z dystansu Roka Elsnera.

Po przerwie Piotr Ceglarz doprowadził do remisu, ale kilka chwil później Śląsk ponownie wyszedł na prowadzenie, a do siatki tym razem trafił Cristian Diaz. Kiedy wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie Karol Piątek ograł jednego z wrocławskich obrońców i mocnym strzałem nie dał szans Marianowi Kelemenowi. Warto może jeszcze zwrócić uwagę, że nawet na minutę na boisku nie pojawili się Sebastian Mila i Waldemar Sobota.

W niedzielę i w poniedziałek będą mieli wolne, a od wtorku zaczną następny etap przygotowań do rundy wiosennej. Kolejne sparingi wrocławianie rozegrają w środę. O godzinie 11.30 zmierzą się w Dzierżoniowie z KS Polkowice a o godzinie 16 w Nowej Rudzie z Slezsky FC Opava. Nie jest wykluczone, że w którymś z tych meczów zaprezentuje się kolejny nowy zawodnik Śląska. Wiele bowiem wskazuje, że w najbliższych dniach wrocławianie pozyskają jeszcze kogoś.

Śląsk Wrocław - Termalica Bruk Bet Nieciecza 2:2 (1:0)

Bramki: Voskamp 41, Diaz 69 - Ceglarz 63, Piątek 82

Śląsk (I połowa): R.Gikiewicz, Wołczek, Celeban, Pawelec, Abramowicz, Elsner, Wasiluk, Gancarczyk, Madej, Staszewski, Voskamp. Śląsk (II połowa): Kelemen, Mraz, Pietrasiak, Fojut, Menzel, Socha, Dudek, Cetnarski, Ćwielong, Stevanović, Diaz.