Śląsk przegrywa w pierwszym tegorocznym sparingu

2018-01-20, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali z Miedzią Legnica 1:2 w pierwszym sparingu w tym okresie przygotowawczym. Jedynego gola dla WKS-u strzelił Marcin Robak.

Trener Jan Urban od początku postawił przede wszystkim na młodych piłkarzy. W wyjściowym składzie na sobotni sparing znaleźli się m.in. Maciej Pałaszewski, Paweł Kucharczyk, Mathieu Scalet, Adrian Łyszczarz i Sebastian Bergier. Szansę debiutu otrzymał także Niemiec Tim Rieder.

Pierwszą klarowną okazję bramkową wypracowała Miedź, a dokładniej Grzegorz Bartczak, który w 16. minucie trafił w słupek po strzale głową, wykorzystując dobrą centrę z rzutu rożnego. Śląsk odpowiedział uderzeniem Adriana Łyszczarza z rzutu wolnego, ale jego próba była nieudana. Bartczak dopiął swego po niespełna pół godzinie gry. Obrońca najlepiej odnalazł się w polu karnym WKS-u i pokonał Jakuba Wrąbla po efektownej "główce". Jeszcze przed przerwą legniczanie podwyższyli prowadzenie. Wojciech Łobodziński popisał się mocnym strzałem z dystansu, a bramkarz Śląska nie miał w tej sytuacji wiele do powiedzenia.

W drugiej połowie Śląsk przeważał, ale nie potrafił tego udokumentować golem. Podopieczni Jana Urbana raz po raz przedostawali się w pole karne Miedzianki, jednak zabrakło skutecznego wykończenia akcji. Swoje sytuacje zmarnowali m.in. Piotr Celeban, Daniel ŁuczakMarcin Robak. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Robert Pich uderzał z dystansu, futbolówka po rykoszecie trafiła pod nogi Robaka, a ten nie zmarnował stuprocentowej sytuacji. Na wyrównanie zabrakło jednak już czasu i w pierwszym sparingu Śląsk przegrał 1:2.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 1:2 (0:2)
Bramki: Robak 89 - Bartczak 27, Łobodziński 40

Śląsk: Wrąbel (46 Słowik) - Rieder, Tarasovs (46 Celeban), Pawelec (46 Augusto), Kucharczyk (46 Łuczak), Pałaszewski, Łyszczarz (46 Chrapek), Scalet, Riera (46 Madej), Vacek (46 Pich), Bergier (46 Robak).