Śląsk Wrocław i Sheffield United wygrywają Śląsk Cup 2016

2016-12-19, Autor: prochu

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Śląsk Cup - turnieju piłkarskiego dla drużyn U-10 i U-11. W rywalizacji do lat jedenastu najlepszy okazał się angielski Sheffield United, natomiast Śląsk Wrocław zwyciężył w kategorii do lat dziesięciu.

Turniej Śląsk Cup zgromadził na starcie 40 zespołów z Polski i Europy. Swoje drużyny przysłali m.in. Sheffield United, Sparta Praga, MKS Żylina, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Cracovia, czy Pogoń Szczecin. Nie zabrakło również zespołów Akademii Śląska Wrocław. Zawody odbywały się w sobotę (drużyny U-11) i niedzielę (U-10). Rywalizację otworzył Tadeusz Pawłowski, który od kilku dni kieruje Akademią WKS-u. Na Olimpijski FC przy ulicy Paderewskiego oglądaliśmy mnóstwo goli, emocji i walki. Co najważniejsze - w duchu fair play.

W pierwszym dniu najlepsi okazali się zawodnicy akademii Sheffield United. Anglicy w finale pokonali Spartę Zabrze, z którą w półfinale nie poradził sobie Śląsk. WKS po drodze pokonywał m.in. rówieśników z Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, ale w walce o finał okazał się nieznacznie słabszy. Niepowodzenie odbił sobie w meczu o brąz - dzięki wygranej 2:1 z Jaguarem Gdańsk Śląsk stanął na podium w kategorii 11-latków. Nagrody i medale wręczali Tadeusz Pawłowski oraz Łukasz Wiech z pierwszej drużyny Śląska.

W niedzielę rywalizowały drużyny do lat dziesięciu. W tej kategorii Śląsk okazał się najlepszy. Wrocławianie w finale pokonali Pogoń Szczecin 1:0, wcześniej eliminując m.in Zagłębie Lubin (2:1) i Olympic Wrocław (3:2). Doskonały występ podopiecznych Mariusza Blecharza był zwieńczeniem świetnej tegorocznej edycji Śląsk Cup.