Śląsk Wrocław zostaje w Ekstraklasie!

2019-05-14, Autor: Łukasz Maślanka, prochu

Zadanie wykonane: piłkarski Śląsk Wrocław utrzymał się w Ekstraklasie! Zespół trenera Vitezslava Lavicki pokonał Miedź Legnica 2:0 w meczu wyjazdowym i zapewnił sobie ligowy byt na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Wrocławianie przyjechali do Legnicy zagrać mecz za 6 pkt. Ich przewaga nad strefą spadkową przed tym spotkaniem była minimalna, wynosiła zaledwie punkt. Dlatego w Legnicy musieli wygrać, aby przypieczętować swój ligowy byt już teraz i uniknąć ryzyka, że w ostatnim meczu sezonu (z Arką Gdynia u siebie) zagrają z nożem na gardle. Ale było pewne, że spotkanie w Legnicy będzie szalenie trudne, bo gospodarze też chcą uniknąć spadku i również potrzebowali zwycięstwa.

Pierwsza połowa tego meczu przyniosła szanse bramkowe obu drużynom, ale do przerwy w Legnicy goli nie oglądaliśmy. Losy tego meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Tuż po wznowieniu gry, bo w 51. minucie, wynik spotkania otworzył Augusto. Dzięki temu, Śląsk zapewnił sobie nieco większy komfort gry, a gospodarze zostali zmuszeni do jeszcze bardziej intensywnej gry w ataku. Miedź miała swoje szanse, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Śląsk zaś zadał decydujący cios już w doliczonym czasie gry. Gospodarzy na deski posłał celnym strzałem Mateusz Radecki, obsłużony świetnym podaniem przez Jakuba Łabojkę.

Śląsk wygrał w Legnicy 2:0, zaliczył trzecie zwycięstwo z rzędu, ma 41 pkt. i jest już pewne: nie spadnie z Ekstraklasy. Z kolei Miedź wpadła w gigantyczne tarapaty, bo jest na przedostatnim miejscu w tabeli i traci 3 “oczka” do ostatniej bezpiecznej pozycji. W ostatniej kolejce legnickiej drużynie będzie potrzebny cud - musi wygrać z Wisłą Kraków i liczyć na to, że Wisła Płock przegra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, które już spadło z Ekstraklasy.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki: Augusto (51.), Radecki (90.).

Miedź Legnica: Dżanajew - Zieliński (79. Ojamaa), Augustyniak (70. Szczepaniak), Musa, Bartczak, Pikk - Joan Roman, Omar Santana, Borja Fernandez (79. Garguła), Juan Camara - Forsell.
Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Pich, Mączyński (74. Łabojko), Augusto, Chrapek (82. Radecki), Cholewiak (90. Cotra) - Robak.

Żółte kartki: Bartczak, Garguła - Augusto, Golla.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2