Śląsk wygrywa z Hajdukiem Split po ładnej grze

2019-07-03, Autor: prochu

Śląsk Wrocław wygrał z Hajdukiem Split 2:1 w pierwszym meczu podczas obozu przygotowawczego w Słowenii. Obie bramki dla wrocławian zdobył Wojciech Golla.

Już w drugiej minucie spotkania WKS miał dobrą okazję z rzutu wolnego. Na skraju pola karnego piłkę ustawił Mateusz Hołownia, ale jego strzał minął bramkę przeciwnika. Śląsk nieustannie atakował i nie pozwalał Hajdukowi na wiele. Znakomitą sytuację do otworzenia wyniku miał Robert Pich. Po rzucie rożnym piłka trafiła wprost na głowę Słowaka, jednak jego strzał z bliskiej odległości zdołał obronić golkiper ekipy z Chorwacji. Wrocławianie dopięli swego w 19. minucie. Po kolejnym rzucie rożnym, do piłki doskoczył Wojciech Golla i jego strzał głową znalazł drogę do bramki przeciwnika.

Po strzeleniu gola zespół trenera Vitezslava Lavicki cofnął się do obrony i wyczekiwał okazji do kontry. Hajduk z kolei groźnie atakował. Po jednej z akcji prawą stroną piłka trafiła w pole karne Śląska, gdzie znalazł się Bassel Jradi, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. Z upływem minut w atakach chorwackiego zespołu brakowało konkretów. Jeszcze przed przerwą Śląsk wygrywał różnicą dwóch goli, znów trafiając po rzucie rożnym. Futbolówka po stałym fragmencie gry trafiła na głowę Erika Exposito, który zgrał ją do Wojciecha Golli, a ten z bliskiej odległości po raz drugi w tym meczu pokonał Tomislava Dukę.

W drugiej połowie nad boiskiem rozpętała się ulewa, jednak nie przeszkadzało to piłkarzom WKS-u w kontynuowaniu dobrej gry. Wrocławianie dobrze się bronili i potrafili również stworzyć zagrożenie pod bramką Hajduka. Z biegiem czasu chorwacka drużyna atakowała coraz odważniej, ale jeśli już dochodziło do strzałów na bramkę Śląska, to na posterunku był Matus Putnocky.

W końcówce meczu Chorwaci strzelili kontaktowego gola. Świetne zagranie w pole karne trafiło pod nogi Michele Sego, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki. Dwie minuty później ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak tym razem jego strzał zdołał obronić Matus Putnocky. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Śląsk odniósł cenne zwycięstwo z silnym rywalem. Była to druga wygrana wrocławian w trakcie trwającego okresu przygotowawczego.

Śląsk Wrocław - Hajduk Split 2:1 (2:0)
Bramki: Golla 19, 41 - Sego 86

Śląsk: Putnocky - Broź, Golla (46 Celeban), Pawelec, Hołownia, Musonda (71 Gąska), Mączyński (60 Łabojko), Chrapek (66 Pałaszewski), Pich (71 Łyszczarz), Płacheta (66 Cholewiak), Exposito (55 Szczepan).