Szczypiorniści Śląska przerwali w końcu fatalną serię

2012-10-29, Autor: mw
Piłkarze ręczni Śląska wygrali na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie 33:29. Tym samym wrocławianie przerwali serię meczów bez zwycięstwa.

O wygraną w Piekarach Śląskich nie było jednak wcale łatwo. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 4 minucie prowadzili już 3:0. Na szczęście Śląsk zdołał w końcu opanować nerwy, zaczął grać konsekwentnie w obronie i szybko przyniosło to efekt. Prym we wrocławskiej ekipie wiedli Artur Szabat i Piotr Swat. W 26 minucie Śląsk wygrywał już 14:10.

Początek drugiej części meczu przypominał pierwsze minuty pojedynku. Gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli odrabiać straty. Wystarczyło kilka minut i ponownie był remis (16:16). Przełomowe dla losów spotkania okazały się minuty od 40 do 45. Wówczas wrocławianie zdobyli pięć bramek z rzędu i prowadzili już 25:19. Takiej straty gospodarze nie byli już w stanie odrobić.

– Po dwóch porażkach atmosfera w drużynie nieco siadła i musieliśmy się maksymalnie skoncentrować przed meczem w Piekarach. Przy stanie 16:16 poprosiłem o czas i zmieniliśmy system obrony. To nam pomogło. Cieszę się, że cały zespół pokazał pełne zaangażowanie – podsumował mecz Tomasz Folga trener Śląska.

Warto zaznaczyć, że w Piekarach Śląskich wrocławski zespół musiał sobie radzić bez doświadczonego Jacka Będzikowskiego, który w roli asystenta trenera reprezentacji Polski Michaela Bieglera przebywa na zgrupowaniu w Płocku, gdzie nasza kadra przygotowuje się do meczu eliminacji ME 2014 z Holandią (środa, godz. 18).

Olimpia Piekary Śląskie - Śląsk Wrocław 29:33 (12:15)

Olimpia: Adamkiewicz, Zaborowski - Kurzawa 6, Rosół 4, Danysz 3, Kurełek 3, Zarzycki 3, Bednarczyk 2, Chojniak 2, Parzonka 2, Tatz 2, Dworaczyk 1, Ogórek 1, Smolin, Wicik.

Śląsk: Schodowski, Pawlak - Szabat 9, Swat 8, Celek 3, Grobelny 3, Krzywda 3, Wróblewski 2, Jędrzejewski 1, Kłos 1, Gałat, Zadura.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Szczypiorno Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:27 ASPR Zawadzkie - Viret Zawiercie 32:32 AZS AWF Biała Podlaska - AZS UT-H Radom 26:33 ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie 26:29 Control Process Tarnów - AZS UŁ PŁ Łódź 27:21 Nielba Wągrowiec - Gwardia Opole 27:30. Liderem jest Gwardia Opole z 12 punktami. Śląsk jest na trzecim miejscu ze stratą trzech oczek.