Piłka ręczna. Forza strącona z fotela lidera, szczęśliwe zwycięstwo Śląska

2018-03-20, Autor: prochu

Forza Wrocław nie jest już liderem tabeli w drugiej lidze piłki ręcznej. Wrocławianie przegrali ze Spartą Oborniki 21:24, a ich potknięcie wykorzystał Olimp Grodków, który wygrał swój mecz i awansował na pierwsze miejsce. Dużo szczęścia mieli szczypiorniści Śląska Handball Team, bowiem rzutem na taśmę wygrali z GOKiS-em Kąty Wrocławskie.

Przed dwoma tygodniami Forza - jako lider - grała w Grodkowie z drugim w tabeli Olimpem i nie poradziła sobie w meczu na szczycie. Teraz, w wyjazdowej potyczce ze Spartą Oborniki, wrocławianie chcieli udowodnić, że rezultat tamtego pojedynku był tylko wypadkiem przy pracy. Niestety, od samego początku ton rywalizacji nadawali gospodarze i choć na sześć minut przed końcem Daniel Tkaczyk doprowadził do remisu, to końcówka należała do Sparty, która ostatecznie wygrała 24:21. Przegrana ta sprawiła, że Forza została strącona z fotela lidera, a teraz pierwszy jest Olimp.

Śląsk natomiast w pierwszej połowie starcia z GOKiS-em Kąty Wrocławskie miał spore problemy, ale po zmianie stron przejął inicjatywę i wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo, a po trafieniu Malte Unkella prowadził już 24:20. Szczypiorniści z Kątów Wrocławskich szybko zniwelowali straty, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem objęli nawet prowadzenie 26:25. Ostatnie słowo należało do WKS-u. Dwie minuty przed końcową syreną do remisu doprowadził Kacper Matyja (26:26), a chwilę potem prowadzenie dla Śląska odzyskał Kacper Urbańczak (27:26). W odpowiedzi bramkę rzucił Michał Jeruszka (27:27), a gola na wagę wygranej w ostatnich sekundach zdobył Dawid Platt, dzięki czemu wrocławianie w szalonym meczu odnieśli cenne zwycięstwo.

Kolejne spotkania wrocławskich zespołów już w najbliższy weekend - Forza podejmie Tęczę Kościan (sobota, 24 marca, godzina 12, hala AWF przy Stadionie Olimpijskim), a Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Astrą Nowa Sól (niedziela, 25 marca, godzina 15).

Sparta Oborniki - Forza Wrocław 24:21 (13:9)
Sparta: Kustoń - Januchowski 4, Batura 4, Narożny 4, Łyszczarz 3, Surma 2, Kwiatkowski 2, Szorcz 2, Ratajczak 2, Tepper 1, Sadowski 0.
Forza: Antosik, Galle - Kuczyński 6, Bieżyński 4, Tkaczyk 3, Burzyński 2, Daszczenko 2, Lewalski 2, Markiewicz 1, Wiewiórski 1, Massopust 0, Karpiński 0, Misiurka 0.

Śląsk Wrocław Handball Team - GOKiS Kąty Wrocławskie 28:27 (18:16)
Śląsk: Wojciechowski, Maciak - Unkell 6, Urbańczak 6, Platt 5, Wróblewski 4, Matyja 4, Seroczyński 1, Pomichther 1, Ciesiółkiewicz 1.
GOKiS: Jarząbek, Grzesiak - Kazimierczak 7, Malawski 5, Krekora 4, Jaworski 3, Wilk 2, Ostrówka 2, Jeruszka 2, Łuczak 1, Serafin 1, Ścigała 0.