Szlagier dla Śląska! Wrocławianie nadal bez porażki

2012-10-01, Autor: mw
W szlagierowym pojedynku pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Śląsk pokonał we własnej hali Gwardię Opole 32:29. Spotkanie było niezwykle dramatyczne.

Już przed meczem było wiadomo, że będzie to wyjątkowy pojedynek. W końcu grali ze sobą dwaj główni faworyci do awansu. I na boisku rzeczywiście wiele się działo.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdominować rywala i na boisku trwała wyrównana walka. W pewnym momencie zrobiło się 12:14, ale Śląsk zdołał jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu.

Początek drugiej części meczu należał do Śląska. Gospodarze odskoczyli na trzy gole (25:22) i wydawało się, że będzie to przełomowy moment spotkania. Nic jednak bardziej mylnego. Wystarczyło kilka chwil rozprężenia i ponownie był remis. Na dodatek w 51 minucie czerwoną kartką został ukarany as Śląska - Jacek Będzikowski.

Być może goście myśleli, że teraz wygraną maja już pewną i się rozprężyli, bo nagle zaczęli popełniać proste błędy. Kiedy po trafieniu Daniela Grobelnego zrobiło się 30:27, a do końca pozostawało zaledwie pięć minut, jasne się stało, że mądrze grający Śląsk nie da już sobie wydrzeć wygranej.

- To był typowy mecz walki - mówił po spotkaniu zadowolony trener Śląska, Tomasz Folga. - Gdy rywale uciekli nam na dwie bramki, pokazaliśmy charakter i potrafiliśmy udźwignąć ciężar meczu. Bardzo cieszymy się z tej wygranej - dodał szkoleniowiec.

Teraz wrocławian czekają dwa wyjazdowe pojedynki. W tym z Nielbą Wągrowiec, która też liczy na włączenie się do walki o awans.

Śląsk Wrocław – Gwardia Opole 32:29 (17:17)

Śląsk: Pawlak, Schodowski – Krzywda 5, Grobelny 6, Herudziński 4, Jędrzejewski 3, Szabat 5, Swat 2, Zadura 3, Będzikowski 4, Wróblewski 0.

Gwardia: Romatowski, Fiodor, Donosiewicz – Śmieszek 4, Swat 2, Adamczak 5, Knop 7, Szolc, Krzyżanowski 2, Kulak 2, Dreh 1, Migała 4, Płócienniczak 2.