Widmo spadku we Wrocławiu. Śląsk tylko remisuje w Krakowie

2019-04-28, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław w szóstym kolejnym spotkaniu nie potrafili odnieść zwycięstwa, a ich sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza. Podopieczni Vitezslava Lavicki tylko zremisowali z Wisłą w Krakowie, a dzięki wygranej Arki w Kielcach, do bezpiecznego miejsca tracą już trzy oczka.

Kolejne spotkanie ligowe rozpoczęło się dla wrocławian wybornie. W 7. minucie dośrodkowanie Łukasza Brozia na gola zamienił Marcin Robak. Niestety, po strzeleniu gola przyjezdni całkowicie oddali inicjatywę, co skrzętnie wykorzystywała Wisła. Krakowianie raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką WKS-u, aż w końcu w 27. minucie Paweł Brożek piętą zagrał do Marko Kolara, a ten potężnie huknął pod poprzeczkę doprowadzając do remisu. Piłkarze "Białej Gwiazdy" jeszcze w pierwszej połowie mieli kilka niezłych okazji na objęcie prowadzenia, jednak na szczęście dla WKS-u po 45 minutach był remis 1:1.

Na drugą połowę wrocławianie wyszli odmienieni. Już w 48. minucie Robert Pich mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce, a dobitka Michała Chrapka była niecelna. Groźnie pod bramką Wisły było także po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego, które ostatecznie minęło słupek o centymetry, a strzał wprowadzonego w 70. minucie Farshada Ahmadzadeha był zbyt lekki, by zaskoczyć golkipera krakowian.

Trudno podopiecznym Vitezslava Lavicki odmówić chęci, tym bardziej, że Mateusz Radecki wrócił do składu o wiele szybciej, niż można było się spodziewać, ale gole w tym spotkaniu już nie padły. Jeden punkt wywieziony z Krakowa nie byłby zły, ale swoje spotkanie w Kielcach wygrała Arka Gdynia, co oznacza, że Śląsk do bezpiecznego miejsca traci już trzy oczka. Za tydzień piłkarzy WKS-u czeka arcyważne spotkanie w Sosnowcu, z jedyną drużyną, którą wyprzedzają w tabeli. Ewentualna porażka sprawi, że Śląsk jedną nogą będzie już w 1. lidze.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
Bramki: Kolar 27 - Robak 7

Wisła: Lis - Pietrzak, Hoyo-Kowalski, Klemenz, Grabowski, Kolar (88 Kumah), Boguski, Savicevic, Drzazga (79 Śliwa), Peszko, Brożek (64 Słomka).
Śląsk: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź, Pich (70 Farshad), Mączyński, Łabojko, Chrapek (78 Radecki), Cholewiak, Robak.

żółte kartki: Łabojko, Chrapek, Pawelec, Celeban.
sędzia: Tomasz Kwiatkowski.
widzów: 9711.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3