Wiadomości

Wrocław narzeka na komunikację i urzędników

2010-09-24, Autor: bk
Najbardziej denerwuje nas kiepska komunikacja i remonty dróg. Tak wynika z ankiet jakie przez ostatnie miesiące przeprowadzali działacze SLD. Zdaniem politologów korki zdominują kampanię wyborczą.

Reklama

Z ankiet wynika także, że najbardziej chcemy zmian w komunikacji i remontach dróg oraz więcej remontów infrastruktury rekreacyjnej na każdym osiedlu.
W ankietach, zaznaczmy od razu przeprowadzanych na potrzeby kampanii działacze lewicy zadawali cztery pytania. Trzy ogólne: co się we Wrocławiu podoba, co nie, a co chciałby pan czy pani zmienić. Czwarte to będzie pytanie szczegółowe. Np. czy uważa Pan/Pani, że miasto powinno stawiać nowe budynki komunalne. Na ich podstawie Jacek Uczkiewicz, kandydat SLD (którego w tym tygodniu poparła Partia Kobiet, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Pokolenia) ma przygotować swój program wyborczy.

Wyniki ankiet znajdziecie w ilustracjach. Pokazują one to, z czym zmagamy się codziennie: głównym problemem są dla nas korki.
- Sądzę, że siłą rzeczy ten temat zdominuje kampanię wyborczą – uważa dr. Marzena Cichosz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. - Platforma może jeszcze próbować grać zadłużeniem i mówić o tym, że nasze dzieci będą spłacać długi. Z drugiej strony nie będzie mogła wyciągać tego argumentu zbyt wolno, bo przecież w tym samym czasie rząd PO zadłuża cały kraj. Pojawią się pewnie także próby mówienia o remontach kamienic i podwórek, ale sądzę, że temat korków zdominuje kampanię – dodaje.

A co wy o tym sądzicie? Waszym zdaniem konkurenci Rafała Dutkiewicza zaproponują jakieś nowe rozwiązania naszych codziennych problemów?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-09-24
  13:37:13

  0 0

  Wydział Transportu Urzędu Miejskiego, Miejski Planista i Architekt nadają się do wymiany, wyrzucenia na zbity pysk a i przegnania pod pręgierz. Ale akurat tego nie zrobi żaden kandydat, bo wszyscy z nich jeżdzą na codzień samochodami i polityka preferowania wozidupstwa jest im miła. Ich dzieci też dostali od rodziców samochody i też sobie śmigają.

 • ~ 2010-09-24
  13:51:03

  0 0

  Wyniki są o tyle fajne, że ludzie narzekają na korki a w pytaniu - co zrobić na twoim osiedlu nikt nie mówi o jakichkolwiek inwestycjach aby to poprawić. W sumie im się nie dziwię bo we Wrocławiu nie ma żadnej inwestycji w komunikację zbiorową na którą można by pokazać palcem i powiedzieć - to jest dobre i tak trzeba robić (W Warszawie jest metro a w Poznaniu pestka).

 • ~ 2010-09-24
  14:10:59

  0 0

  Wrocławski magistrat niekompetencją krewnych i znajomych stoi i nie jest to żadne novum. Wybory idą. Trzeba iść i zmienić układ konserwujący się tam od 20 lat, zamiast wierzyć, że kolejne 5 lat cokolwiek zmienią w aroganckim podejściu wrocławskich oficjeli w stosunku do obywateli tego miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.