Zdzieszowice niezdobyte. Pierwsza porażka rezerw Śląska

2019-09-17, Autor: prochu

Śląsk II Wrocław przegrał z Ruchem Zdzieszowice 0:2 w meczu 7. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Była to pierwsza porażka wrocławian w tym sezonie.

W zespole rezerw wystąpiło dwóch nowych piłkarzy WKS-u. Zgodnie z zapowiedziami trenera Vitezslava Lavicki, w Zdzieszowicach zagrali Filip Marković i Przemysław Bargiel. Ruch postawił zespołowi trenera Piotra Jawnego twarde warunki. Gospodarze stwarzali zagrożenie pod bramką WKS-u głównie po rzutach rożnych. W 24. minucie udało im się wyjść na prowadzenie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Denis Sotor. Do przerwy Śląsk przegrywał jednym golem.

W drugiej części gry wrocławianie próbowali odrobić straty, jednak mieli problem z przejściem przez szczelną obronę rywala. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Sebastian Bergier, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Zamiast wyrównania, to gospodarze strzelili drugiego gola. Tym razem po rzucie rożnym piłka trafiła do Łukasza Damrata, który pokonał Daniela Kajzera i tym samym ustalił wynik meczu.

Ruch Zdzieszowice - Śląsk II Wrocław 2:0
Bramki: Sotor 24, Damrat 83

Śląsk: Kajzer - Sobczak, Poprawa, Pawelec, Caliński, Boruń, Bargiel (54 Szpakowski), Młynarczyk, Kotowicz, Marković, Bergier.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1