Zwycięska inauguracja Śląska! Wrocławianie wygrali w Krakowie

2019-07-20, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola dla WKS-u strzelił nowy nabytek, Dino Stiglec, a bramka ta może kandydować do miana gola kolejki.

W grze Śląska można było dostrzec kilka mankamentów, ale pierwszy mecz w sezonie zdecydowanie należy określić jako poprawny, jeśli nie po prostu dobry. Dość powiedzieć, że po pięciu minutach wrocławianie powinni prowadzić 2:0. Dwukrotnie nieznacznie pomylił się Robert Pich, najpierw futbolówka trafiła do niego po rzucie rożnym, a następnie otrzymał fantastyczne podanie od Przemysława Płachety, jednak obrońcy Wisły zablokowali tę próbę.

Początek spotkania należał do WKS-u, ale z biegiem czasu to Wisła przejęła inicjatywę. Płaski strzał Carlosa Silvy, z którym Matus Putnocky nie miał większych problemów, był sygnałem ostrzegawczym dla wrocławian. Kapitalną okazję miejscowi zmarnowali w 34. minucie. Krzysztof Drzazga wykonał chyba wszystko, co powininen, ale bramkarz WKS-u stanął na wysokości zadania i obronił strzał Wiślaka. Ten sam piłkarz mógł i powinien pokonać Putnocky'ego na początku drugiej połowy, jednak Słowak raz jeszcze popisał się kapitalną interwencją.

Serca kibiców Śląska zabiły mocniej po około godzinie gry. Dośrodkowanie z prawej strony boiska nie znalazło adresata, piłka trafiła pod nogi Dino Stigleca, a Chorwat poprawił sobie futbolówkę i kropnął z około dwudziestu metrów. Bramkarz Wisły Michal Buchalik wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki. Śląsk prowadził przy Reymonta 1:0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, chociaż na listę strzelców mógł się wpisać Damian Gąska. Warto podkreślić niezłą grę podopiecznych Vitezslava Lavicki w obronie, bo Wisła nie była w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Śląska. Ostatecznie piłkarze WKS-u nie zagrali bardzo efektownie, ale efektywnie i wywieźli z Krakowa trzy punkty.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Bramka: Stiglec 62

Wisła: Buchalik - Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok, Drzazga (79 Bałaniuk), Carlos Silva (89 Buksa), Boguski, Wojtkowski, Mak, Brożek.
Śląsk: Putnocky - Broź, Celeban, Golla, Stiglec, Gąska (67 Musonda), Mączyński, Chrapek, Pich (77 Łabojko), Płacheta, Szczepan (86 Exposito).

żółte kartki: Boguski - Celeban, Chrapek.
sędzia: Daniel Stefański.
widzów: 14 613.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0