Dwóch graczy Śląska docenionych przez wszystkich polskich zawodników

Sebastian Mila i Marco Paixao znaleźli się w jedenastce najlepszych piłkarzy T-Mobile Ekstraklasy w 2013 roku wyłonionej w 7. edycji plebiscytu "Piłkarze Wybierają", organizowanego co roku przez Polski Związek Piłkarzy.

2014-01-16 12:14 Autor: jg
Marco Paixao tradycyjnie trafił do siatki rywali
0

3 gole braci Paixao! Śląsk pewnie wygrywa sparing z Ukraińcami

Śląsk Wrocław w sparingowym spotkaniu rozegranym podczas zgrupowania w Turcji, pewnie pokonał 13. zespół ukraińskiej ligi Howerłę Użhorod. WKS po golach bliźniaków Paixao zwyciężył 3:1.

2014-01-15 17:19 Autor: jg
W meczu z Piastem Tomasz Hołota (trzeci od lewej) zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy, ale ta taktyczna niespodzianka Piasta nie zaskoczyła
2

Śląsk w kiepskim stylu kończy 2013 rok - wrocławianie tylko zremisowali z Piastem Gliwice 0:0

Mecz Śląska Wrocław z Piastem Gliwice można podsumować jednym zdaniem - jaka pogoda i jaka frekwencja, takie widowisko. Po bardzo przeciętnym spotkaniu, Śląsk bezbramkowo zremisował z Piastem i zaliczył szósty kolejny mecz bez zwycięstwa. I wrocławianie zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na pewno na marnym, dopiero trzynastym miejscu w ekstraklasie.

2013-12-14 22:27 Autor: Łukasz Maślanka
Przemysław Kaźmierczak był jednym z lepszych piłkarzy Śląska w meczu z Koroną.
1

Kolejna wpadka w końcówce meczu i kolejne zgubione punkty. Śląsk - Korona Kielce 1:1

Gdyby mecze piłkarskie trwały np. 80 minut, Śląsk Wrocław kroczyłby pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa. Ale trwają 10 lub nawet więcej minut dłużej i wygląda na to, że dla wrocławskich zawodników jest to problem. Bo po raz kolejny w tym sezonie tracą punkty w praktycznie wygranym meczu w ostatnich minutach gry. Tym razem Śląsk dał sobie wbić gola w 90. minucie i tylko zremisował z Koroną Kielce 1:1.

2013-11-10 18:23 Autor: Łukasz Maślanka
Sylwester Patejuk był bezlitosny dla swojej byłej drużyny i poprowadził Śląsk do zwycięstwa nad Podbeskidziem.
0

Piłkarze Śląska wreszcie wygrali - rozbili Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 4:0

Czyżby piłkarze Śląska Wrocław zaczęli się budzić z dłuższej drzemki? Zespół trenera Stanislava Levego rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała, wygrywając aż 4:0. To pierwsza wygrana wrocławian po serii kilku meczów bez zwycięstwa. Na dodatek bardzo cenna, bo dzięki wygranej nad bielszczanami Śląsk traci już tylko 2 pkt. do miejsca w pierwszej ósemce T-Mobile Ekstraklasy.

2013-10-31 23:04 Autor: ŁM
Perturbacje finansowe Śląska odbijają się na formie drużyny, która rzadko wygrywa
2

Śląsk frajersko przegrywa wygrany mecz z Górnikiem w Zabrzu i spada w tabeli

Śląsk Wrocław uległ w Zabrzu miejscowemu Górnikowi 2:3, tracąc dwie bramki w doliczonym czasie gry. WKS nie wygrał jeszcze w tym sezonie na wyjeździe i jest coraz niżej w tabeli.

2013-10-19 18:22 Autor: jg/slaskwroclaw.pl
WKS przyjechał z Warszawy z zerowym dorobkiem punktowym
1

Śląsk przegrał w Warszawie z Legią i jest coraz niżej w tabeli

Śląsk Wrocław przegrał z Legią Warszawa 1:2 w meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedynego gola dla WKS-u strzelił Marco Paixao. Była to pierwsza wyjazdowa porażka wrocławian w rozgrywkach ligowych.

2013-09-29 13:55 Autor: jg/slaskwroclaw.pl
Mariusz Pawelec jest w życiowej formie. W niedzielę był najlepszym graczem Śląska
0

Śląsk tylko zremisował ze słabym Ruchem w Chorzowie

Śląsk Wrocław zremisował z Ruchem Chorzów 1:1 w spotkaniu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramkę dla wrocławian zdobył Tomasz Hołota do spółki z Marco Paixao. WKS nie wygrał jeszcze w tym sezonie na boiskach rywala.

2013-09-22 17:57 Autor: jg/slaskwroclaw.pl
1

Pewne zwycięstwo Śląska nad nieskutecznym Lechem Poznań

Gdyby w piłce nożnej premiowano zmarnowane sytuacje, piłkarze Lecha Poznań za mecz ze Śląskiem Wrocław otrzymaliby pewnie z pięćdziesiąt punktów. Na szczęście w futbolu liczą się celne strzały do bramki. A w tym elemencie Śląsk zaprezentował się znacznie lepiej i zasłużenie pokonał Lecha 2:0.

2013-09-14 21:24 Autor: Łukasz Maślanka
Sebastian Mila w meczu z Widzewem zagrał nieźle, a swój występ ukoronował golem.
4

Piłkarze Śląska wreszcie ze zwycięstwem w lidze

Pięć kolejek musieli czekać kibice Śląska Wrocław na zwycięstwo w nowym sezonie Ekstraklasy. Aż wreszcie się doczekali - Śląsk pewnie pokonał Widzew Łódź 3:1.

2013-08-25 17:50 Autor: Łukasz Maślanka