Wydzielanie

Tak to natomiast wygląda, gdy tramwaj z autem spotkają się na Pułaskiego.
9

MPK: wydzielenie torów na Pułaskiego działa, gdy nie ma korków

Na naszą prośbę MPK zbadało, jak działa „wydzielenie” torowiska na ul. Pułaskiego – i potwierdziło to, co widać gołym okiem: jest ono węższe niż tramwaj, a w godzinach szczytu prawidłowo jadące samochody blokują pojazdy szynowe. Jednak ponieważ poza szczytem, gdy aut jest mniej, to nibywydzielenie działa – nie będą przekonywać urzędników do zmian.

2011-05-17 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
To zdjęcie zrobiliśmy o 7 rano w poniedziałek 2 maja.
18

Po naszych sygnałach MPK przyjrzy się wydzieleniu torów na ul. Pułaskiego

Można by pomyśleć, że jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów – jednak we Wrocławiu to nie jest oczywiste. Urzędnicy nie widzą problemu za wąsko wydzielonego torowiska na ul. Pułaskiego „dopóki nie zostanie udowodnione, że to jest problem”. W ciągu najbliższych dwóch tygodni MPK policzy ile czasu na Pułaskiego tracą tramwaje.

2011-05-10 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Tak to wygląda dziś rano, kiedy większość wrocławian jest na urlopach (to zdjęcie zrobiliśmy o 7 rano w poniedziałek 2 maja).
41

Nibywydzielenie torów na Pułaskiego wróciło, czyli statystyka wygrywa z logiką

Jesienią logicznie myślący robili awanturę, że torowisko na ul. Pułaskiego jest wydzielone, ale jednocześnie nie jest, bo urzędnicy polecili namalować linię ciągłą tuż przy szynie, podczas gdy tramwaj, jest szerszy. W efekcie samochody miały węższą jezdnię, ale tramwaj i tak nie jedzie szybciej – bo blokuje go każdy kierowca jadący wg. przepisów. Teraz zrobili to podobnie, bo „inaczej wydzielić torów się nie dało”. W końcu to wydzielenie torów, więc można dodać do statystyk. Nawet jak gołym okiem widać, że nie ma to sensu.

2011-05-03 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Przez most Pomorski jeżdżą 3 linie bus: K, 132, 142 i 1 tramwaj 14. Więc w szczycie na godzinę mamy 11 autobusów i 5 tramów. Ale to tramwaje mają wydzielony pas. Autobusy stoją w korku.
15

Wydzielanie torów nie zatrzymało autobusów

O jedną dziesiątą kilometra na godzinę – tyle średnio zwolniły autobusy w tym roku. To w większości efekt wydzielania torowisk po wakacjach. Zmiana jest, ale tak nieznaczna, że dla przeciętnego pasażera niezauważalna. Właściwie można by się cieszyć gdyby nie to, że przy okazji nie przyspieszyły tramwaje, a my nadal mamy najwolniejsze autobusy w Polsce.

2010-12-17 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Przez most Pomorski jeżdżą 3 linie bus: K, 132, 142 i 1 tramwaj 14. Więc w szczycie na godzinę mamy 11 autobusów i 5 tramów. Ale to tramwaje mają wydzielony pas. Autobusy stoją w korku.
12

Wydzielanie torowisk, czyli auta ważniejsze niż ludzie

Robią to tam, gdzie nie trzeba, przez nich autobusy stoją w korkach – takie opinie można usłyszeć o wprowadzanym we Wrocławiu programie wydzielania torowisk. W skrócie zdaniem przeciwników pomysłu wydzielane są nie te miejsca, w których jest to potrzebne, a przy okazji zapomniano o autobusach. Co na to urzędnicy? Że robili wszystko, żeby nie pogorszyć przepustowości skrzyżowań – czyli, żeby nie spadła liczba aut przez nie przejeżdżających. Bo u nas liczy się pojazdy, a nie ludzi.

2010-11-17 00:00 Autor: Czesław Rybacki, współpraca bk
6

Pułaskiego: tramwaj za szeroki na wydzielone tory

Torowisko na ul. Pułaskiego jest wydzielone... ale jednocześnie nie jest. Jak to możliwe? Urzędnicy polecili namalować linię ciągłą tuż przy szynie, podczas gdy tramwaj, jak wiadomo każdemu, kto choć raz widział taki środek transportu, jest szerszy. Efekt? Samochody mają węższą jezdnię, ale tramwaj i tak nie jedzie szybciej – bo blokuje go każdy kierowca jadący wg. przepisów. Obłęd? Błąd? Nie – to tylko Wrocław: „inaczej wydzielić torów się nie dało”.

2010-10-29 00:00 Autor: bk