Bezbłędni przy rzutach karnych. Śląsk wygrywa w pierwszym sparingu

2019-06-22, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław mają za sobą pierwszy w tym okresie przygotowawczym sparing. Wrocławianie pokonali w sobotę w Trzebnicy Odrę Opolę 2:1, a oba gole dla WKS-u padły po rzutach karnych - w pierwszej połowie jedenastkę wykorzystał Michał Chrapek, a dziesięć minut przed końcem spotkania Robert Pich.

W składzie wrocławian pojawiło się trzech nowych w porównaniu do poprzedniego sezonu piłkarzy. Daniel Kajzer - bramkarz, który trafił do Śląska z ligi bułgarskiej oraz Konrad PoprawaAdrian Łyszczarz - młodzi gracze, wracający po wypożyczeniach z niższych lig. W ataku spotkanie zaczął Daniel Szczepan.

Początek meczu był dla WKS-u bardzo udany. Śląsk przeważał, a swoją przewagę udokumentował już w 11. minucie gry. Po dobrej akcji wrocławian bramkarz Odry sfaulował w polu karnym Mateusza Cholewiaka, a jedenastkę pewnym uderzeniem na gola zamienił Michał Chrapek. Podopieczni Vitezslava Lavicki nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Kilka minut po stracie gola jeden z piłkarzy Odry przedarł się lewym skrzydłem dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Szymon Skrzypczak, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Taki stan utrzymywał się do końca pierwszej połowy.

Na drugą połowę obaj trenerzy wpuścili do gry mocno zmienione jedenastki. W szeregach WKS-u na murawie pozostali tylko Daniel Kajzer i Mateusz Hołownia. Swoją szansę otrzymało wielu młodych graczy - Sebastian Bergier, Maciej Buławski, Grzegorz Kotowicz, Bartosz Boruń i Maciej Pałaszewski. Parę stoperów tworzył za to doświadczony duet Piotr Celeban - Mariusz Pawelec.

Choć obie ekipy dokonały wielu zmian, obraz gry nie różnił się znacząco od pierwszej połowy. Przewagę miał Śląsk, a swoich sił strzałami z dystansu próbowali Sebastian BergierGrzegorz Kotowicz. W obu przypadkach były to jednak uderzenia niecelne. Po drugiej stronie przed świetną szansą stanął Mariusz Rybicki, jednak w ostatniej chwili doskonałym wślizgiem powstrzymał go Mariusz Pawelec. Eksperymentalna ofensywa WKS-u miała problemy ze zrozumieniem się, przez co brakowało klarownych sytuacji do strzelenia gola. Bardzo blisko był Bartosz Boruń, który zdecydował się na odważne uderzenie, trafiając w poprzeczkę. Chwilę później było już jednak 2:1. Ręką w polu karnym, jedenastka i mocny strzał Roberta Picha z "wapna" dały WKS-owi prowadzenie, jednocześnie ustalając wynik spotkania.

- Jako jedyny gracz z pola zostałem na drugą połowę z tego względu, że nasz drugi lewy obrońca, Dino Stiglec, jeszcze z nami nie trenuje. Podzieliliśmy się na lewej obronie z Kamilem Dankowskim - tłumaczy obrońca WKS-u Mateusz Hołownia. - Wygrana na pewno buduje zespół. Chcieliśmy zagrać tak, jak trener to nakreślił, mieliśmy swoje założenia. Jednak taki sparing to ciągle tak naprawdę większa jednostka treningowa. Trzeba wybiegać mecze, budować wytrzymałość i przygotować się do sezonu. Trenujemy w takim składzie dopiero kilka dni, jak zwykle na początku trochę brakuje zgrania i zrozumienia na boisku, ale myślę, że nie wyglądało to dzisiaj źle. Zwłaszcza w pierwszej połowie prezentowaliśmy się naprawdę porządnie. W drugiej trochę więcej nowych graczy się pojawiło i gra była nieco słabsza - dodaje.

Za niespełna tydzień - w piątek, 28 czerwca - również w Trzebnicy, wrocławianie spotkają się z grającym w słowackiej ekstraklasie zespołem MFK Ruzomberok. 30 czerwca wyjadą na zgrupowanie do Słowenii.

Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:1)
Bramki: Chrapek 11 (k), Pich 80 (k) - Skrzypczak 20

Śląsk: Kajzer - Dankowski (46 Broź), Poprawa (46 Celeban), Golla (46 Pawelec), Hołownia (65 Dankowski), Gąska (46 Buławski), Łabojko (46 Pałaszewski), Łyszczarz (46 Boruń), Chrapek (46 Pich), Cholewiak (46 Kotowicz), Szczepan (46 Bergier).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0