Gwardia znów wraca z tarczą! Niesamowity trzeci set [RELACJA, WIDEO]

2018-10-21, Autor: prochu

Trzy wyjazdy i trzy zwycięstwa. Imponująco rozpoczyna się sezon ligowy dla siatkarzy Gwardii na zapleczu PlusLigi. Nie dość, że wrocławski zespół zalicza komplet  wyjazdowych zwycięstw, to dodatkowo na rozkładzie ma solidne marki - dwóch spadkowiczów z elity oraz aktualnego mistrza 1. ligi. W Częstochowie wrocławianie wygrali z AZS-em 3:1, a nagroda MVP trafiła ponownie w ręce Kamila Maruszczyka. Niecodzienny przebieg miał trzeci set, w którym obie drużyny zdobyły łącznie aż 74 punkty.

Niezależnie od tego, w jakich składach występują obecnie pokonani rywale, dla beniaminka z Wrocławia taki początek na wyjazdach jest fantastyczny. Można również odliczać serię zwycięstw drużyny trenera Piotra Lebiody. Gwardia zwycięża po raz trzeci z rzędu, w każdym z przypadków po 3:1 - na terenie BBTS-u Bielsko-Biała, u siebie z Exact Systems Norwid Częstochowa i pod Jasną Górą z Tauron AZS-em.

Sobotni mecz w Częstochowie miał być kolejnym starciem na "punktowych wysokościach" między atakującymi. Najlepszy w całej lidze Michał Superlak po drugiej stronie miał godnego rywala w postaci Mateusza Piotrowskiego. Lepiej skończył siatkarz GWR, bo zdobył łącznie 20 punktów. Koncert zagrał Kamil Maruszczyk, który rozbił granicę 30 zdobytych punktów. Brawa zespołowi z Wrocławia należą się też za pracę w elemencie bloku. Gwardziści zdobyli 17 punktów w tej kategorii, a najwięcej - Superlak, MaruszczykOlczyk, po 4.

Prawdziwy thriller oba zespoły zaserwowały kibicom w trzecim secie. Partia trwała ponad 40 minut, a skończyło się na chłodnej głowie Superlaka na prawym skrzydle w ostatniej akcji i wyniku... 38:36. Dobrą zmianę dał Maciej Naliwajko. Kapitan drużyny wyszedł z kwadratu na dobre w drugim secie, a mecz zakończył z dorobkiem 14 punktów. Cieszą również dwie wytrzymane końcówki, a przestrogą jest set otwarcia. Prowadząc 23:21 siatkarze Gwardii nie zdobyli już w tym secie ani jednego punktu.

Dzięki wygranej, w tabeli siatkarze Gwardii przesunęli się na 4, miejsce. W najbliższą sobotę do Wrocławia przyjedzie dziewiąty w hierarchii KPS Siedlce.

Tauron AZS Częstochowa - Gwardia Wrocław 1:3 (26:23, 23:25, 36:28, 19:25)
Tauron AZS: Murek (14), Stolc (21), Siewierski (8), Piotrowski (8), Penchev (1), Borris (9), Bik (libero) oraz Macheta (libero), Rykała (12), Prokopczuk (1), Mańko, Walczak.
Gwardia: Szymeczko (7), Lubaczewski (5), Nowosielski (4), Maruszczyk (30), Olczyk (8), Superlak (20), Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko (14), Sternik, Kaźmierczak, Lebioda (libero).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0