HME: Rekordowi biało-czerwoni. Złoto wrocławian w sztafecie, srebrny Omelko!

2017-03-06, Autor: prochu

Polscy lekkoatleci wygrali klasyfikację medalową Halowych Mistrzostw Europy! Biało-Czerwoni wywalczyli dwanaście krążków (siedem złotych, srebrny i cztery brązowe), a wśród medalistów nie zabrakło reprezentantów klubów z Wrocławia.

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Łukasz Krawczyk (Śląsk Wrocław) wywalczyli złoto w sztafecie 4 x 400 metrów, a ponadto pierwszy z nich zajął drugie miejsce w finale biegu na czterysta metrów. Pozostali wrocławianie - Agata Forkasiewicz (AZS AWF, bieg na 60 metrów) oraz Adrian Świderski (Śląsk, trójskok) odpadli w kwalifikacjach swoich konkurencji.

Oprócz męskiej sztafety, złote medale wywalczyli także Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów), Sylwester Bednarek (skos wzwyż), Piotr Lisek (skok o tyczce) i żeńska sztafeta 4 x 400 metrów. Jedyne srebro zdobył Rafał Omelko, a brązowe medale przypadły w udziale Ewie Swobodzie (bieg na 60 metrów), Justynie Święty (bieg na 400 metrów), Sofii Ennaoui (bieg na 1500 metrów) oraz Paweł Wojciechowski (skok o tyczce).

Warto dodać, że Polacy już drugi rok z rzedu wygrywają klasyfikację medalową na Mistrzostwach Europy. Przed rokiem - co prawda nie na hali, a na stadionie - w Amsterdamie Biało-Czerwoni także byli najlepsi.