Wiadomości

MIELONE Z SIECI Kto zagarnia więcej?

2023-11-29, Autor: tu Tremo

Rowerzyści będą wyłaniać się zza drzew, znienacka. Kierowcy w Leśnicy, omijając donicę, wjadą w kamienice lub w przechodniów. Tak wygląda Wrocław okiem internautów. W sieci również zauważono, jak Grzegorz Schetyna zapomniał, że „wynalazł” Jacka Sutryka, do którego właśnie wystosowano apel, aby się spakował.

Reklama

Każdego dnia miliony internautów publikują swoje opinie w sieci, głównie w mediach społecznościowych. Nawet Chuck Norris nie jest w stanie wszystkich przeczytać. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić mistrza tuTremo (Paul Tremo - najsłynniejszy polski kucharz, nadworny kuchmistrz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przygotowujący m.in. menu na obiady czwartkowe), który co kilka dni będzie wyławiał te, naszym zdaniem najciekawsze, dotyczące nie tylko politycznego życia Wrocławia. I z tych składników przyrządzał „Mielone z sieci”. Dziś kolejna porcja. 

Ale niewątpliwie w całej kuchni jednogłośnie okrzyknęliśmy, że hitem ostatnich dni jest pojedynek przedstawicieli dwóch obozów politycznych licytujących się, który obóz mniej zagarnia z publicznej kasy. Czy jedni we Wrocławiu, czy w drudzy w kraju? Ma to mniej więcej taki sens, przepraszam za porównanie, bo nie jest ono adresowane wprost do żadnego z interlokutorów, jak gdyby dwie przedstawicielki najstarszego zawodu świata spierały się, która z nich bardziej cnotliwa. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że żaden z dyskutantów nie zaprzecza, że do nadużyć doszło…

owczarekrady

To jak już jesteśmy przy tej wielkiej polityce, to coś z serii „dziś pytanie, dziś odpowiedź”. Taką błyskawiczną otrzymał Grzegorz Schetyna, który to pięć lat temu ostatecznie wskazał na Jacka Sutryka, jako kandydata PO na prezydenta Wrocławia.

schetynastawiski

Na tego samego, który ma przez całą kadencję wielkie problemy z uporaniem się z problemami rozwoju komunikacji. Problemów takich nie mają w tak bliskim sercu Jacka Sutryka Gdańsku.

gdanskkolej

U nas też budują. I to jak. Na przykład uratowali drzewo. I dobrze. Bo to rzadkość. Tylko trochę siniaków i złamań będzie chyba pod tym drzewem…

alejarower

Leśnica odetchnie od aut, które mają teraz jeździć obwodnicą. A gdyby kogoś jednak podkusiło przejechać przez to osiedle, to może nie nadążyć z kręceniem kierownicą. A chodniki z pieszymi i kamienice bardzo blisko…

lesnicadonice

W zachodniej części miasta to chyba faktycznie nie lubią obecnego prezydenta.

mpkpytania

Jest też głos na temat tej strefy czystego transportu.

magistratauto

Specjaliści od obliczeń przygotowali taką analizę. Tym razem z serii „równi i równiejsi”.

aquaparkbar

A Wrocław 70 lat temu wyglądał tak. I to w samym centrum.

pilsudksiegostare

pilsudksiegostarekoment

Smacznego!

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Pikuś 2023-11-30
  11:28:11

  2 2

  Normalnie rzygać się chce.
  Żeby taki wieś…Wołowiak Stawiski krytykował kogoś w kwestiach komunikacji...
  Syneczku, mieszkamy z rodziną na Wojszycach i Partynicach. Twoich szefów – Wąsatego Sołtysa, Jureczka „ wyciskam 200 kilo” Michalaka i całą bandę powinno się wywieźć na taczkach. Ile lat „Budujecie” Wschodnią Obwodnicę Wrocławia ???
  Przybylski jest Marszałkiem od 2014 roku. Pozwolenie ZRID 1 grudnia 2023???
  Skandal!!!
  Południe Wrocławia stoi w korkach. A Asiory w postaci Myrdów, Majów, Przybylskich i innych ( nie napiszę Wieśniaków, bo Lubin, Bolesławiec i Ząbkowice to miasta ) sobie trasę kolejową Świdnica- Sobótka otworzyli.
  150 tysięcy mieszkańców stoi codziennie w dodatkowych korkach, bo chłopcy z prowincji uznali, że 8 razy dziennie pociągami przejedzie 800 osób. Blokując autobusy z Partynic, Ołtaszyna, Wojszyc. Samochody, rodziców z dziećmi, karetki. Powinno się was wywieźć na taczkach!
  A taka łajza z Wołowa wyciera sobie gę… usta osobami, które ciężko pracują. Syneczku, mam już swoje lata, ale, jak cię widzę w tych lanserskich, czarnych okularkach, to, mimo podagry, nadciśnienia i rwy kulszowej, mam ochotę zapodać ci takiego kopa, żebyś do Wołowa doleciał…
  Ps. Oczywiście nie napisałem nigdzie, że Łajza z Wołowa to Pan Bohdan. Bo niby co mogę do niego mieć? Chłopczyk Niczym nigdy nie zarządzał, niczego nie osiągnął, a za 4 miesiące będzie mógł oddać się kibicowaniu wołowskiemu klubowi, do którego, mimo, pana Bohdana, czuję duży sentyment.
  Nie znam go, wiem tylko, że kilka, kilkanaście lat temu skamlał i żebrał na korytarzach... Platformy Obywatelskiej. A może nawet był jej członkiem?
  a teraz, jak redaktor Franas, struga Dziewicę...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.