Wiadomości

Na Kozanowie zbierają podpisy pod petycją o światła, które już im budują

2011-02-08, Autor: js, bk
Petycja miała być skierowana do prezydenta Wrocławia i pojawiła się na bramach kozanowskich bloków w sobotę. Jej autorzy zachęcali do podpisania się do wnioskiem domagającym się budowy sygnalizacji świetlnych na wyjazdach z osiedla. Tyle tylko, że na tych wyjazdach światła pojawią się przy okazji budowy Tramwaju Plus, którego budowa już ruszyła.

Reklama

Przyklejone karteczki z szyb zniknęły dziś rano – bo były powieszone bez pozwolenia. Jednak przez te kilka dni kilkadziesiąt osób zadało sobie trud, aby wejść na stronę internetową, zalogować się i zagłosować za światłami.

I wszystko byłoby zrozumiałe – bo z Kozanowa trudno wyjechać, gdyby nie fakt, że światła pojawią się tam w ciągu następnego roku. Jak wam pisaliśmy w styczniu podpisano umowę na budowę tramwaju plus na to osiedle i dalej na stadion. Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa skrzyżowania obok kościoła św. Jadwigi  (będzie także poszerzenie Pilczyckiej od Milenijnej aż  do niego) – i drugiego skrzyżowania ze światłami na wysokości pętli autobusowej.

O co więc chodzi? Albo część mieszkańców jest niedoinformowana i nie wie, że taka inwestycja właśnie się rozpoczęła, albo... no właśnie. O co waszym zdaniem może tu chodzić?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2011-02-08
  15:12:47

  0 0

  No jak o co chodzi? Nikt z Kozanowa nie przeczytał niusów Knapika i są, nieszczęśnicy, niezorientowani! Zapraszamy na stronę. Tutaj dowiecie się wszystkiego. A nawet więcej :)

 • ~ 2011-02-08
  15:34:39

  0 0

  Prawdopodobnie chodziło o rozreklamowanie tej strony ( nawet nie 300 użytkowników) i to co zostało szumnie nazwane petycją dzięki uprzejmości firmy ... to zwykła ankieta, którą każdy może założyć.

 • ~ 2011-02-08
  15:46:27

  0 0

  po pierwsze - ludzi nie interesuje tak naprawdę co jest zaplanowane, po drugie - komuś zamarzyła się większa popularność tak jak napisał olo, a po trzecie - może warto było by pomyśleć raczej o zabezpieczeniu przed powodziami ? Wystarczy więcej wody i popłyną sobie światła razem z szybkim tramwajem. . . . . to dopiero będzie wydatek.

 • ~ 2011-02-08
  17:13:15

  0 0

  Pewna wrocławska gazeta ma w ostatnich tygodniach jakąś fazę na produkowanie pseudopetycji, które i tak niczego nie zmienią. Z tymi światłami to pewnie tak z rozpędu wyszło :-)

 • ~ 2011-02-08
  19:32:43

  0 0

  Najprawdopodobniej chodzi o rozreklamowanie tej strony. Część osób z Kozanowa niewiele wie o inwestycji, więc zaczynają wierzyć w takie głupoty, jakie wypisują autorzy tych kartek. PS. opiszcie "wspaniały" pomysł p. Macały... Facet niby jest przewodniczącym Rady Osiedla, a działa na jego szkodę! Jak dla mnie facet działa na szkodę tego osiedla...

 • ~ 2011-02-09
  12:37:13

  0 0

  Fakt, że nie jestem mieszkańcem tego osiedla i nie śledzę zbyt intensywnie informacji na ten temat ale z podanych tu informacji nic nie wynika. Nie mam czasu szukać dokumentacji związanej z budową tramwaju i jezdni a na planie zapewne wszystko jest wymalowane. Kolega "kaman" natomiast udziela ciekawych informacji tylko trzeba by wiedzieć kto to Knapik i na jaka stronę otrzymałem zaproszenie.
  Niedoinformowany.

 • ~ 2011-02-09
  12:41:53

  0 0

  ~kaman jak akurat jestem z Kozanowa i trochę interesuję się losem mojego osiedla. Tak zwana 'Petycja' wisiała i u mnie na klatce. Z ciekawości wlazłem na podaną tam stronę. Powiem jedno, tak się nie robi jakichkolwiek petycji. Aby podpisać petycję trzeba przebrnąć przez upierdliwą rejestrację na (i tu uwaga) podrzędnym portalu społecznościowym. Każdy normalny człowiek w dzisiejszych czasach nie ma czasu na bawienie się w takie rzeczy. Nadmienię tylko, że nie pofatygowano się nowy profil dla akcji tylko jest to robione na istniejącym profilu osoby prywatnej. Jak dla mnie to zwykłe nabijanie wejść na serwis www metodami z przed wieku. Inna sprawa, że organizator akcji jest mało doinformowany, że takowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstaną przy okazji T+...

 • ~ 2011-02-09
  13:09:26

  0 0

  @r2r jesteś ignorantem. Jeśli już wchodzisz tutaj to oprócz komentarzy czytaj artykuły i to kto je napisałem. Szukajcie a znajdziecie.PS nie trzeba szukać planów budowy T+, żeby wiedzieć co nieco jak się zmieni Wrocław, wystarczy zainteresować się naszym miastem (tudzież czytać "lektury" miejskie typu tuwroclaw.com lub naszemiasto.pl)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.