zamknij

Wiadomości

PIS walczy o AOW apelem, Dutkiewicz Facebookiem

2011-01-05, Autor: Bartłomiej Knapik
To skandal! - grzmią dziś politycy PiS. To nielogiczne – mówi prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Tak dziś wrocławscy politycy komentują pomysł wprowadzeni opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia dla tranzytu, wszystkich wjeżdżających i wyjeżdżających.

Reklama

Jestem logikiem z wykształcenia, a rozwiązanie zaproponowane przez ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka jest kompletnie nielogiczne – mówi Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia. - Na całym świecie obwodnice robi się po to, żeby tranzyt po niej jechał, a mieszkańcy mieli luźniejsze ulice. Tymczasem u nas obwodnica ma być płatna dla tranzytu, który ucieknie z niej na ulice, a mieszkańców zachęca się do jeżdżenia po niej wewnątrz miasta. Obwodnica powinna być bezpłatna dla wszystkich, tak jak bezpłatne są obwodnice miast w Czechach, Francji, Włoszech. Tylko takie rozwiązanie spowoduje, że zmniejszy się ruch we Wrocławiu. Wszystkie inne zahamują nasz rozwój - dodał. 

Dutkiewicz twierdzi, że w najbliższych dniach spotka się z ministrem Grabarczykiem i będzie go przekonywał do zmiany decyzji. Dodatkowo zachęca wszystkich, by wysyłali maile z protestem do ministerstwa, a także dopisywali się do założonej przez miasto grupy na Facebooku. Trochę to dublowanie grupy, którą sami wrocławianie założyli kilka miesięcy temu, ale teraz jest to grupa sankcjonowana powagą urzędu prezydenta.

Dużo bardziej bojowi są działacze PiS.
- To skandal, pomysł sprzeczny interesom Wrocławia. Donald Tusk i Grzegorz Schetyna oszukali mieszkańców miasta i województwa – grzmiał Piotr Babiarz, szef klubu PiS w radzie miasta.

- Te czcze obietnice były wyborczą grą PO obliczoną tylko na efekt przy urnach – dodaje Paweł Hreniak, szef klubu PiS w sejmiku. - Politycy PiSu będą zbierać wśród samorządowców podpisy w sprawie bezpłatnego przejazdu – dodaje.

Jednak dużego odzewu prawdopodobnie nie będzie, skoro nawet Rafał Dutkiewicz podpisywać go nie ma zamiaru:
- Nie mieszajmy w to polityki. Porozmawiam z ministrem Grabarczykiem i będę namawiał do innego rozwiązania. Niech zrezygnuje z opłat na obwodnicy dla aut osobowych, zostawi je dla TIR-ów, ale wprowadzi także dla nich opłaty za przejazd przez miasto. Wtedy zarobi więcej, a obwodnica przyniesie jakikolwiek efekt – mówi Rafał Dutkiewicz.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2011-01-05 15:13:25

  Tak... my się nie mieszamy do polityki... Przepraszam a co to jest jak nie POLITYKA?

  0 0
 • ~ 2011-01-05 15:26:09

  "Trochę to dublowanie grupy, ale oczywiście którą sami wrocławianie założyli kilka miesięcy temu..." - to "ale oczywiście" to Wam chyba niechcący wpadło.

  0 0
 • ~ 2011-01-05 16:00:16

  A o to przed wyborcze obietnice Grzegorza Schetyny

  http://www.youtube.com/watch?v=vsV2QU4v1ek#t=1m31s

  No i co ty na to Grześko??

  0 0
 • ~ 2011-01-05 21:16:33

  Abstrahując od samego problemu płatnej obwodnicy, co oczywiście jest skandalem, warto zwrócić uwagę na obrazek ilustrujący ten artykuł. Pokazuje on skrzyżowanie ul. Kosmonautów z łącznikiem do AOW. Główną część ul. Kosmonautów poprowadzono górą na wiadukcie, aby stworzyć bezkolizyjne skrzyżowanie z łącznikiem do AOW. A tramwaj? A tramwaj sobie przetnie łącznik i stanie - a jakże - na światłach. I może chcecie mi powiedzieć, że będzie tam miał priorytet? Buhaha!

  0 0
 • ~ 2011-01-06 01:04:07

  Gazeta Wyborcza ma udział w obsmiewaniu Min.Pola nazywając go "winietu" ktory poszukiwał trwałego finansowania dróg A i S, a teraz mamy tego skutki, które dzisiaj wyłazi w postaci planownanych opłat za AOW, A4 ale i drogiego paliwa! Nasze spoleczenstwo jest jeszcze za biedne na płatne autostrady. Winiety dla wszystkich na AiS sa akceptowalne. Jednak trzeba odszczekac to co GW narobiła i jasno powiedziec obywatelom, plan finansowy nam sie wali i musimy wprowadzic winiety, bo brakuje kasy. Mają to Czechy, Austria ale i Szwajcaria a to wystarczy za rekomentacje uczciwego postawienia sprawy. Jest to tani i efektywny system. Czekam kto odważny zgłosi winety,pilnie tak jak np. hazard albo dopalacze, a bedę na niego, nich głosował, czy to PO, PiS, SLD a może PSL.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zaradzić kryzysowi taksówkarskiemu przy Dworcu Głównym?
Oddanych głosów: 442