Wiadomości

PO: przedstawiany budżet jest nierzeczywisty

2010-09-10, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Platforama Obywatelska jest kolejną po Prawie i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej partią, która jest zaniepokojna stanem budżetu naszego miasta. Politycy tego ugrupowania mocno krytykują zarządzanie finansami przez Rafała Dutkiewicza, a wręcz mówią o koloryzowaniu krytycznej sytuacji budżetowej.

Reklama

Wczoraj odbyła się bardzo burzliwa sesja Rady Mieskiej, na której został przedstawiony budżet za minimone pół roku. Chwilę wcześniej dwa ugrupowania PiS oraz SLD skrytykowały działania finansowe obecnego prezydenta, mówiąc o niepotrzebnych wydatkachczarnej sferze miasta. Dziś do tych dwóch ugrupowań dołączyło trzecie- Platforma Obywatelska, która uważa, że budżet Wrocławia i jego wykonanie powinny poważnie niepokoić.

 

- Wczoraj pan Rafał Dutkiewicz wypowiedział się w jednym z mediów, że wrocławskie finanse są stabilne, a banki z rozkoszą pożyczają nam pieniądze. "Przecież tam nie pracują idioci"- stwierdził. Mam nadzieję, że jednak prezydent nie jest aż tak naiwny i nie sądzi, że chętne udzielanie kredytów oznacza, iż z finansami miasta jest wszystko ok - mówił dzisiaj Jacek Protasiewicz, przewodniczący PO.

 

Zdaniem radnych PO banki chcą udzielać kredytów, przecież miasto nie zbankrutuje, więc swoje pieniądze dostaną. Partia zwraca uwagę na raport kredytowy Agencji Fitch, która >obniżyła już ocenę wiarygodności kredytowej miasta.

 

- Jeśli miasto potrzebuje w jednym roku pożyczyć ok. miliarda złotych na nowe iwestycje to różnica w oprocentowaniu w wysokości zaledwie 0,5 % oznacza koszty zadłużenia o 50 milionów większe- w skali roku. A kredyty miasto zaciąga na 15-20 lat - tłumaczył Bernard Afeltowicz. Platforma Obywatelska podkreśla, że pomimo "trików księgowych" i koloryzowania rzeczywistości, które robi zarząd miasta wskaźniki są coraz gorsze.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2010-09-10
  18:37:13

  0 0

  Dajcie sobie siana, wiadomo, że krytykują bo gul im skacze, bo i tak nie wygrają z RD.I dobrze. Wtedy byłyby jeszcze gorzej. Ale już nie mówią, czemu od 2 lat miasto nie dostało 56mln zł za wykonanie ul. Legnickiej która ma dotacje z UE. Bo PO trzyma kasę i nie chce jej dać.
  Niech Protaś nie wypowiada się bo nie mieszka tu. Spadowa do Brukseli.

 • ~ 2010-09-11
  12:50:20

  0 0

  To PO jest nie rzeczywista, zadłuża Polską na tzw. dwa Gierki, czyli na 100mld zł. STOP PARTIĄ, STOP PO, PiS, SLD, PSL. TO ci sami ludzie. I bardzo dobrze ze RD wygra.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.