Wiadomości

Śląsk frajersko zremisował z Rudarem Pljevlja w rewanżu, choć do przerwy prowadził 2:0

2013-07-25, Autor: jg
Śląsk Wrocław zremisował w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy z Rudarem Pljevlja 2:2. Gole dla podopiecznych Stanislava Levego zdobyli Waldemar Sobota i Marco Paixao. To ci zawodnicy wraz z Sebastianem Milą decydują o ofensywnej grze WKS-u.

Trener Stanislav Levy postawił na dokładnie tę samą jedenastkę, jak w pierwszym meczu z Rudarem. Rewanżowe spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach, dlatego sędzie dwukrotnie zarządzał przerwę na uzupełnienie płynów - po 20 i 70 minutach gry.

W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Wrocławianie zachowywali optyczną przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Z kolei piłkarze Rudaru próbowali zagrozić bramce Śląska, ale poza pojedynczymi niecelnymi strzałami, nie byli w stanie nic zrobić.

Po pół godzinie gry przyjezdni zadali dwa ciosy, które ustawiły mecz i pozbawiły Czarnogórców ostatnich złudzeń. Najpierw z lewego skrzydła dośrodkował Dudu Paraiba, a pięknego gola głową strzelił Waldemar Sobota.

Zaledwie trzy minuty później znów w głównej roli wystąpił Sobota, ale tym razem pomocnik zaliczył asystę. Sebastian Mila zagrał prostopadle do Soboty, a ten obsłużył świetnym podaniem Marco Paixao. Portugalczyk skierował futbolówkę do pustej bramki, podwyższając tym samym prowadzenie WKS-u. Tak stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy - Śląsk prowadził w Podgoricy 2:0.

W drugiej połowie szkoleniowiec wrocławian dał odpocząć swoim liderom - na placu gry pojawili się Sebino Plaku, który zmienił Waldemara Sobotę oraz Tomasz Hołota, który wszedł za Sebastiana Milę. Po zmianie stron brązowi medaliści ekstraklasy kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie, ale Rudar raz za razem stwarzał zagrożenie pod wrocławską bramką.

W 56. minucie po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego w pole karne wrocławian wpadł Miroje Jovanovic i płaskim strzałem strzelił kontaktowego gola. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromną wygraną Śląska, moment dekoncentracji wrocławskiej obrony wykorzystał Adi Bambur, zdobywając drugiego gola dla Rudaru.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, ale to Śląsk awansował do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy, bowiem w pierwszym spotkaniu rozgromił rywali 4:0.W kolejnej rundzie Ligi Europy przeciwnikiem WKS-u będzie Club Brugge. Pierwszy mecz z Belgami na Stadionie Miejskim już 1 sierpnia. Rewanż tydzień później.

Rudar Pljevlja - Śląsk Wrocław 2:2 (0:2)

Bramki: Jovanović 56, Bambur 90 - Sobota 31, Paixao 34

Rudar: Vuklis - Nestorovic, Mijuskovic (66 Damjanovic), Petrovic, Jovanovic, Vlahovic, Bambur, Kaludjerovic (17 Sekulic), Vukovic, Brnovic, Stojanović (46 Cosović).

Śląsk: Gikiewicz - Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu, Kaźmierczak (62 Socha), Stevanović, Sobota (46 Plaku), Mila (46 Hołota), Patejuk, Paixao. Żółte kartki: Jovanović - Paixao. Sędzia: Luc Wouters (Belgia).

Pierwszy mecz: 0:4. Awans: Śląsk.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 5