Ślęza nadal bez punktów na wiosnę. Kolejna przegrana 2:3 [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-03-28, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław odnotowują prawdziwy wiosenny falstart. Żółto-czerwoni przegrali drugie tegoroczne spotkanie, znów w stosunku 2:3, a tym razem ich pogromcą była Lechia Dzierżoniów. Bramki dla 1KS-u padły po strzale Macieja Firleja i samobójczym trafieniu Pawła Słoneckiego.

Spotkanie to rozegrano nietypowo - we wtorek - bo w pierwotnym terminie boisko przy ulicy Sztabowej zostało zasypane śniegiem. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego chcieli się zrehabilitować za nieudaną inaugurację wiosny, w której przegrali 2:3 ze Stalą Brzeg, tracąc gola na wagę porażki w doliczonym czasie gry.

W pierwszych minutach inicjatywa należała do przyjezdnych. Celnie, ale bardzo słabo strzelali Grzegorz BorowyDamian Niedojad. W odpowiedzi w 22. minucie precyzyjnie z dystansu uderzył Adrian Niewiadomski, ale bramkarz Lechii Dominik Spaleniak sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili golkiper gości doskonale poradził też sobie ze strzałem z 16 metrów Mateusza Kluzka. Niewiele też brakowało, by Adrian Niewiadomski zdobył bramkę uderzając z własnej połowy. Zawodnik 1KS-u próbował zaskoczyć wysuniętego daleko przed własne pole karne bramkarza rywali, lecz piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Kiedy po nieco ponad pół godzinie gry Maciej Matusik wbiegł w pole karne i strzelił w boczną siatkę wydawało się, że wrocławianie powoli zaczynają łapać swój rytm. Jednak niespodziewanie to goście objęli prowadzenie. Sześć minut przed przerwą Damian Niedojad skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie to Ślęza sprawiała lepsze wrażenie. Niezłe sytuacje mieli Maciej Firlej, Kornel Traczyk i Jakub Jakóbczyk, ale znów to rywale strzelili gola. W 70. minucie po fatalnym błędzie bramkarza Ślęzy, w zamieszaniu podbramkowym prowadzenie Lechii podwyższył Damian Szydziak. Ambitni wrocławianie nie zamierzali się jednak poddać i pięć minut później zdobyli gola kontaktowego. Kornel Traczyk odebrał piłkę rywalom i wyłożył ją Maciejowi Firlejowi, a ten dopełnił formalności. Chcąc wyrównać, żółto-czerwoni mocno się odkryli, co stwarzało okazje zespołowi z Dzierżoniowa. Piotr Gorczyca poradził sobie z groźnymi strzałami Pawła JuźwikaDamiana Niedojada, lecz przy uderzeniu Pawła Słoneckiego był bezradny. Mimo dwubramkowej straty Ślęza grała do końca i mogła nawet jeszcze wygrać. W doliczonym czasie gry Kornel Traczyk przegrał pojedynek sam na sam z Dominikiem Spaleniakiem, a po chwili bramkarza gości nie zdołał pokonać też Kamil Mańkowski. Dodajmy, że w rewanżu "setkę" zmarnował Damian Niedojad. Wynik meczu ustalił w szóstej minucie doliczonego czasu gry Paweł Słonecki, który znów wpisał się na listę strzelców, ale tym razem trafił do własnej bramki.

Ślęza przegrywa drugi wiosenny mecz, a już w Wielką Sobotę będzie miała kolejną okazję, by się przebudzić z zimowego snu i przełamać się. Tego dnia do Wrocławia przyjeżdża zespół Pniówka Pawłowice Śląskie, a początek starcia na boisku przy ulicy Sztabowej zaplanowano na godzinę 13.

Ślęza Wrocław - Lechia Dzierżoniów 2:3 (0:1)
Bramki: Firlej 76, Słonecki 90 (s) - Niedojad 39, Szydziak 70, Słonecki 84

Ślęza: Gorczyca - Stempin, Repski (46 Bohdanowicz), Firlej, Matusik (60 Traczyk), Kluzek (60 Jakóbczyk), Molski (89 Mańkowski), Łątka, Wdowiak, Niewiadomski, Muszyński.
Lechia: Spaleniak - Borowy (90 Lechocki), Buryło, Szydziak, Niedojad, Pietkiewicz, Barski, Juźwik, Korkuś, Słonecki, Tomaszewski.

Żółte kartki: Repski, Niewiadomski, Muszyński oraz Pietkiewicz, Słonecki.
Sędzia: Maciej Mikołajewski.