Trener Orest Lenczyk: Chyba idziemy w dobrym kierunku

2012-07-06, Autor: slaskwroclaw/mw
Piłkarze Śląska w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Chorwacji zremisowali z NK Zagrzeb 1:1. - Pierwsza połowa po względem sportowym stała na dobrym poziomie i pokazała, że chyba idziemy w dobrym kierunku - oceniał po meczu trener Orest Lenczyk.

Śląsk zremisował z NK Zagrzeb 1:1. Gola dla wrocławian w pierwszej połowie zdobył Johan Voskamp. Tuż po przerwie Mariusz Pawelec zagrał ręką w polu karnym i rywale z rzutu karnego doprowadzili do remisu.

Po spotkaniu trener Orest Lenczyk analizował: Sparing z NK Zagrzeb należy oceniać w dwóch aspektach – umiejętności piłkarskich oraz etapu wytrenowania, na jakim jesteśmy obecnie. Pierwsza połowa po względem sportowym stała na dobrym poziomie i pokazała, że chyba idziemy w dobrym kierunku. Z drugiej strony widać było zmęczenie u zawodników. A jeżeli na jedenastu graczy trzech odstaje z powodu zmęczenia, to już nie ma drużyny. Bardzo mi zależało na tym, żeby utrzymać prowadzenie aż do zmian, które zaplanowaliśmy na początku drugiej połowy. Niestety, nie udało się, bo dokładnie w tym momencie, gdy miały nastąpić zmiany, sprokurowaliśmy rzut karny. Z jednej strony była to ręka obrońcy, ale tak naprawdę sytuacja ta została spowodowana brakiem zdecydowanej reakcji pozostałych defensorów. W sobotę gramy z Lokomotivem Moskwa. Prawdopodobnie w spotkaniu tym wystąpią piłkarze, którzy dzisiaj grali nieco mniej. Będą mieli okazję, by pokazać, na co ich stać.