Trzy punkty zostają we Wrocławiu. Ślęza łatwo ogrywa Ruch [RELACJA, WIDEO]

2018-11-11, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław nie pozostawili złudzeń i pewnie rozprawili się z radzionkowskim Ruchem 3:0. Gole dla żółto-czerwonych strzelili Dawid Molski, Filip Olejniczak i Jakub Jakóbczyk.

Kibice, którzy przybyli na stadion "Oławka" z pewnością nie byli zawiedzeni. W meczu wyraźnie lepsi byli wrocławianie, ale i drużynę gości należy pochwalić za ambitną grę i przede wszystkim za to, że nie przyjechała do Wrocławia, by postawić "autobus" w swoim polu karnym. "Cidry" nie miały jednak zbyt wielu argumentów, by przeciwstawić się dobrze dysponowanym żółto-czerwonym, którzy gdyby mieli troszkę lepiej ustawione celowniki, mogliby zwyciężyć w dużo bardziej okazałych rozmiarach.

Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga Ślęzy. Już na początku spotkania umiejętności bramkarza Ruchu sprawdzili Kornel Traczyk, Maciej Tomaszewski i Jakub Jakóbczyk. W 19. minucie kapitalnej okazji na otwarcie wyniku nie wykorzystał Dawid Molski, który z kilku metrów posłał piłkę wprost w Rafała Strzelczyka. Piłkarze Ślęzy praktycznie nie schodzili z połowy Ruchu, łatwo zdobywali teren i przedostawali się w okolice pola karnego przyjezdnych. Brakowało jednak udokumentowania dobrej gry wrocławian strzelonym golem. Gospodarze seryjnie egzekwowali rzutu rożne i w końcu po takim stałym fragmencie gry sprawili radość kibicom. Po dośrodkowaniu Macieja Matusika doskonale głową uderzył Dawid Molski i Ślęza objęła prowadzenie.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a goście coraz śmielej zaczęli konstruować akcje ofensywne. Zaraz po wznowieniu gry, niecelnie strzelił Dawid Krzemień, a po drugiej stronie boiska mocno spudłował Maciej Matusik. Od 50. minuty przyjezdni przejęli inicjatywę i przenieśli grę na połowę Ślęzy. Nie potrafili jednak stworzyć sobie okazji strzeleckich, głównie dzięki dobrej postawie defensorów 1KS-u.

Po kilku atakach radzionkowian, piłkarze Ślęzy doszli do głosu. W 68. minucie po akcji prawą stroną Kornela Traczyka, w zamieszaniu podbramkowym Dawid Molski wycofał piłkę do Filipa Olejniczaka, a ten płaskim uderzeniem zdobył drugiego gola dla Ślęzy. Ta bramka ostudziła zapędy gości, a żółto-czerwoni nie zamierzali jeszcze na tym poprzestać. W światło bramki nie trafili Jakub Berkowicz i Jakub Jakóbczyk. Ten drugi szybko jednak poprawił celownik. Po podaniu Jakuba Bohdanowicza, wbiegł w pole karne i po ograniu obrońców umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie Ślęza wygrała 3:0 i zrehabilitowała się za zeszłotygodniową wpadkę w starciu z Agroplonem Głuszyna. W najbliższy weekend żółto-czerwonych czeka hitowe starcie z Górnikiem Polkowice.

Ślęza Wrocław - Ruch Radzionków 3:0 (1:0)
Bramki: Molski 32, Olejniczak 68, Jakóbczyk 79

Ślęza: Szermach - Bohdanowicz, Matusik (63 Berkowicz), Traczyk (81 Stempin), Kluzek (72 Lewkot), Jakóbczyk (86 Skórnica), Molski, Łątka, Wdowiak, Olejniczak, Tomaszewski.
Ruch: Strzelczyk - Wnuk (46 Staszowski), Skalski (46 Sroka), Krzemień, Hermasz (62 Banaś), Trzcionka, Wojsyk, Gieroń, Łabojko (70 Sadowski), Kopeć, Harmata.

żółte kartki: Matusik, Łątka oraz Skalski, Harmata.
sędzia: Paweł Dziopak.