Twierdza "Oławka" nadal niezdobyta. Ślęza lepsza od Piasta [RELACJA, WIDEO]

2018-10-29, Autor: prochu

Ślęza Wrocław pokonała Piasta Żmigród 3:1 w spotkaniu 13. kolejki III ligi. Gole dla wrocławian zdobyli Dawid Molski, Mateusz Kluzek i Jakub Jakóbczyk.

Mecz dwóch najlepszych zespołów okręgu wrocławskiego, a zarazem czołowych zespołów III ligi był, jak to zwykle w potyczkach Ślęzy z Piastem, bardzo emocjonujący. Zwycięsko z tej potyczki wyszła Ślęza i było to zwycięstwo zasłużone, bowiem w przekroju całego spotkania wrocławianie sprawiali lepsze wrażenie, stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, a co najważniejsze - byli skuteczniejsi.

Od pierwszych minut, mimo ciężkich warunków mecz toczył się w bardzo dobrym tempie. Spotkanie to doskonale rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 3. minucie po źle rozegranym przez wrocławian rzucie wolnym goście przeprowadzili kontratak, który skutecznie wykończył Eryk Moryson. Stracony gol nie załamał żółto-czerwonych. W ciągu kilku minut przeprowadzili kilka groźnych akcji, a w 10. minucie dopieli swego. Dawid Molski wbiegł w pole karne i wykorzystując niezdecydowanie defensorów Piasta, doprowadził do wyrównania. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron żółto-czerwoni przycisnęli jeszcze mocniej, a w polu karnym Piasta często się mocno kotłowało. Brakowało jednak wykończenia konstruowanych akcji. Okazje mieli Hubert Muszyński, Kornel Traczyk i Jakub Bohdanowicz, jednak bramkarz żmigrodzian nie dawał się zaskoczyć.

Najgorsze, co mogło się zdarzyć dla gości stało się około 80. minuty. Cezary Kepczyński faulując piłkarza Ślęzy (za co ukarany został żółtą kartką) upadł tak nieszczęśliwie, że prawdopodobnie złamał rękę. To oznaczało, że Piast będzie musiał kończyć mecz w dziesiątkę, bo wcześniej wykorzystano limit zmian. W ekipie żółto-czerwonych na boisku pojawił się joker w talii trenera Grzegorza Kowalskiego - Jakub Jakóbczyk i to właśnie on w końcówce poprowadził 1KS do zwycięstwa. W 83. minucie po jego strzale z ostrego kąta, Kluzek tylko dostawił nogę i Ślęza objęła prowadzenie, a w już w doliczonym czasie, Bohdanowicz pięknym uderzeniem ustalił końcowy rezultat.

Ślęza Wrocław - Piast Żmigród 3:1 (1:1)
Bramki: Molski 10, Kluzek 83, Jakóbczyk 90 - Moryson 3

Ślęza: Szermach - Bohdanowicz, Matusik (67 Lewkot), Traczyk (90 Berkowicz), Kluzek (90 Stempin), Molski, Łątka, Wdowiak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski (67 Jakóbczyk).
Piast: Sobczak - Niewieściuk, Juchacz (46 Bobkiewicz), Rusiecki (46 Kępczyński), Kohut, Trzepacz, Jaros, Sołtyński, Kendzia, Koźlik (66 Fedyna), Moryson (38 Stasik).

Żółte kartki: Łątka, Niewiadomski, Tomaszewski oraz Koźlik, Kępczyński.
Sędzia: Mariusz Maćko.