Wiadomości

W radzie miasta nie będzie Barbary Zdrojewskiej

2010-10-07, Autor: bk
Platforma Obywatelska pokazał dziś listy swoich kandydatów do rady miasta. Zabrakło na nich nazwiska Barbary Zdrojewskiej, która walczyć będzie o fotel w sejmiku województwa. Nie oznacza to, że na listach PO zabraknie kobiet: wręcz przeciwnie. Partia Donalda Tuska stosuje parytety.

Reklama

- Przyjęliśmy zasadę, że w pierwszej trójce powinna być jedna, a w pierwszej piątce przynajmniej dwie niewiasty. I to najwyżej jak się da – tłumaczy Sławomir Piechota, kandydat PO na prezydenta Wrocławia. - Doświadczenie uczy, że kobiety mają zupełnie inne spojrzenie na wiele spraw – dodaje.

Jak to wygląda w praktyce? Na pierwszych miejscach w okręgach dwie kobiety: Iwona Dyszkiewicz-Najda oraz Renata Granowska i pięciu mężczyzn: Tomasz Hanczarek, Leon Susmanek, Jerzy Skoczylas, Maciej Zieliński oraz Łukasz Wyszkowski.

Na listach PO do rady miejskiej są także m.in. wioślarz Paweł Rańda, szef Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmund Papiernik czy dyrektor generalny urzędu marszałkowskiego Dariusz Kowalczyk.
Ale nie ma już na niej Barbary Zdrojewskiej:
- Nasze listy są spójne. Są na nich przedstawiciele różnych środowisk. Osoby młode i troszkę starsze. Natomiast Barbara Zdrojewska jest potrzebna do tego, że pilnować spraw Wrocławia w sejmiku województwa – mówi Sławomir Piechota. - Jak pokazuje choćby kwestia kolei na lotnisko, czy szynobusów wprowadzanych nie wiadomo dlaczego przez MPK, gdy zrobiło to już wcześniej województwo, przyda się tam ona na pewno – dodaje.

Przeczytaj wywiad z Barbarą Zdrojewską.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2010-10-07
  15:02:46

  1 0

  W końcu jej nie będzie a co do pozostałych to kim oni są. Kto ich zna. Szczególnie Graniwska, Susmanka.

 • ~ 2010-10-07
  17:03:39

  0 0

  Teraz nasz władca już będzie mógł rządzić swoją własnością czyli miastem i nami już bez zahamowań i budować propagandę jedynych słusznych wizji miasta spotkań!

 • ~ 2010-10-07
  20:12:35

  1 0

  Chyba nikt nie będzie płakał za p.Zdrojewską .....Jej wrodzona mania przywódcza jest żałosna...Niekompetentna i bardzo złośliwa kobieta.

 • ~ 2010-10-07
  21:30:22

  1 0

  Dokładnie, krzyczy i tylko tyle. Merytorycznie zero w szczególności dot. spraw kultury i finansów! Żegnaj Basiu! hura

 • ~ 2010-10-07
  22:04:51

  0 0

  i co? teraz cała władza w mieście w ręce dutkiewicza?

 • ~ 2010-11-08
  09:21:18

  1 0

  Zdrojewska nie musi być kompetentna, wystarczy że jest żoną swego męża. On zna zasady obsadzania stanowisk - jego podstawowa zasada to "Praca za seks"! Myśleliście, że to tylko w Samoobronie? Otóż nie! W Łazienkach Królewskich w Warszawie pan Zdrojewski też stosuje tą zasadę. A jak paniusia nie jest posłuszna to "wypad za burtę"! Przecież zawsze można wpisać utratę zaufania...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.