Wypowiedzi trenerów po meczu Śląsk - Hannover

2012-08-24, Autor: mw
Śląsk w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy przegrał na własnym stadionie z Hannoverem 3:5. - Wygrała drużyna lepsza - podsumował mecz trener Orest Lenczyk.

Mirko Slomka (trener Hannoveru 96): Jestem zadowolony z wyniku. Ostatnio gramy bardzo efektywnie, a dzisiaj najbardziej można być zadowolonym ze strzelonych bramek. Musimy jednak pamiętać, że straciliśmy też aż trzy gole. Ogółem jestem usatysfakcjonowany rezultatem i przebiegiem spotkania.

Graliśmy z bardzo silnym fizycznie przeciwnikiem, co było szczególnie widoczne w drugiej połowie, kiedy Śląsk zdobył dwa gole i wyrównał stan meczu. Mistrz Polski wtedy się odbudował, znalazł luki w naszej obronie, a strzelone bramki dały im siły do dalszej wyrównanej rywalizacji. Fizyczna gra wrocławian przejawiała się głównie w formacji obronnej. Nasi przeciwnicy włożyli dużo siły i serca w grę defensywną i za to należy im się szacunek.

Nie mogę też nie odnieść się do stworzonej przez kibiców, fantastycznej atmosfery na stadionie. Bardzo mi się podobała otoczka meczu i gra tutaj była naprawdę wielką przyjemnością.

Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław): Dzisiaj wygrała drużyna lepsza. W spotkaniu z Hannoverem nie spodziewałem się dwóch rzeczy: straty pięciu bramek i zdobycia trzech. Przebieg meczu był pewną niespodzianką, bo traciliśmy gole utrzymujący się przy piłce, podobnie jak w ostatnim starciu z Helsingborgiem. Można wnioskować zatem, że problem leży w grze defensywnej. Nie możemy jednak zapominać, że graliśmy z drużyną lepszą niż nasi dotychczasowi rywale. Gdy doprowadziliśmy do wyrównania w drugiej połowie, od razu nasunęło się pytanie, czy nie można było tak zagrać od początku.

Drugie 45 minut rozpoczęliśmy z rozmachem. Podobno przy pierwszym golu Patejuka nie było spalonego, a niedługo potem w polu karnym Niemców była ręka jednego z obrońców. Mogę teraz powiedzieć, że brakowało nam szczęścia. Sędziów zostawmy w spokoju.

W ostatnich 20 minutach, kiedy rywale przeprowadzili zmiany w formacji ofensywnej, było widać, że goście są od nas szybsi. W końcówce nie byliśmy w stanie zabezpieczyć już tych sytuacji po których padły gole. Niemniej uważam, biorąc pod uwagę wszystkie bramki, że dwie obciążają konto bramkarza.