Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Bres 2024-06-02 22:11:24

  Co stworzy iranski deweloper ?! Praktycznie gotowy meczet z minaretem ktore stana sie centrum propagandy i szkolen islamskich terrorystow ?! Co na to Sutryk ktory do tego dopuscil ?!

 • ~Bres 2024-06-02 22:05:35

  Islamisci ? Ruscy dywersanci ? Czy zwykla glupota ?

 • ~Kuba 2024-06-02 21:25:55

  Stożek wytłumaczyła się z tej sytuacji na Instagramie: https://www.instagram.com/reel/C7tsaeTICrV/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

 • ~Culture_Agent 2024-06-02 19:31:18

  Niestety dla wprawnego ucha nie była to żadna uczta. Można nabierać Polaków odwykłych od kultury i chodzenia do opery na znakomite nazwiska, czego dowodem jest ten spektakl. Opera Wrocławska ma dość przeciętny zespół. Przyzwyczaiła więc melomanów do zupełnie przeciętnego poziomu teatrów klasy C. I taka też była Tosca. Alagna od lat ludzi nie zachwyca, raczej permanentnie rozczarowuje. Większego skandalu niż jego Otello w La Scali trudno w ostatnich latach szukać. Rola Cavaradossiego została przez niego jedynie poprawnie odśpiewana. Śpiewak walczy sam ze sobą. Śpiew jest matowy, dużo w nim powietrza. Na każdą "górę" drapie się z mozołem i sili na atak z dołu. Góry są wykrzyczane, siłowe i nieładne. Broni go średnica, w której jeszcze kontroluje oddech. Widać, że głos jest zmęczony i nie nadaje się już do werystycznych ról. Poległ już kilka lat temu na festiwalu Orange śpiewając Otella, w La Scali utwierdził światową publiczność, że już się skończył, a teraz porywając się na Pucciniego (przeznaczonego wyłącznie dla śpiewaków w szczytowej formie) tylko wszystko to potwierdził. Jego życiowa i sceniczna partnerka wrocławianka Aleksandra Kurzak to kolejny przykład tego jak fatalnie śpiewana jest Floria Tosca przez małe liryko-koloraturowe głosy. Doprawdy dyrekcji Opery Wrocławskiej wydaje się, że wrocławianie to głuche kmiotki, które łykną wszystko bo kiedyś było sławne? My naprawdę wiemy jak powinna brzmieć Tosca. To partia dla Wielkiej Spintowej Sopranistki. Głos musi być czekoladowy, pełny, wyrównany w każdym rejestrze, powinien mieć pewne doły, spójną z nimi bogatą i mięsistą średnicę, a ostatnie słowa wyśpiewywane przez Florię powinny wgniatać w fotel dramatyczną siłą. Dramatycznym squillo!!! Nie będziemy się zachwycać tym spektaklem tylko dlatego, że pani Kurzak pochodzi z Wrocławia. Tutejsza publiczność też zasługuje na wysoki poziom, a nie jedynie na odśpiewanie roli za dużej dla jej koloraturki. To nie jest sopran spinto. To jedynie koloratura koło 50.

 • ~Maciek_Breslau 2024-06-02 08:48:16

  Jeśli chodzi o wybory parlamentarne to widać, że mądrzy ludzie tam mieszkają, ale jeśli chodzi o wybór mieszkania to trzeba na prawdę nie kochać życia, żeby kupić mieszkanie na tym paskudnym osiedlu bloków, a potem narzekać na korki (choć rowerem do tramwaju jest tylko 5min jazdy). Chociaż korki to nie tylko wina mieszkańców Jagodna, ale też tych wszystkich wiosek typu Czernica, którzy z kolei powinni pociągiem do miasta dojeżdżać.

 • ~andrew699 2024-06-02 07:50:49

  Znaki na niebie i ziemi mówią ,że zamkną i będą poprawki przez pół roku

 • ~andrew699 2024-06-02 07:16:06

  Czy banderowski dezerter dostał mandat czy milicja odwiozła go do domu?

 • ~Krasnal Adamu 2024-06-01 09:11:52

  Nie jestem do końca pewny nazewnictwa, ale chodzi chyba o dźwigar łukowy (albo po prostu łuk), a nie filar.

 • ~cezary141 2024-05-31 22:40:39

  Dobrze tak tępym skur.... jeszcze im pizzę kupic

 • ~michu 2024-05-29 10:08:26

  Bogaci się bawią i trują nas, a plebs niech kupuje pompy ciepła na kredyt

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.