zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~~~Zet 2020-03-25 02:04:17

  Nowe ograniczenia dot. poruszania obowiązują od dziś do 11 kwietnia.W przypadku złamania zakazów będzie groziła kara od mandatu do 5 tys. zł. Oceny godności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie policja.
  Czy i kiedy zaczną do nas strzelać?!

 • ~~~Zet 2020-03-25 02:00:09

  By skutecznie walczyć z koronawirusem trzeba mieć wiedzę o faktycznym stanie rzeczy: tj. dzięki testom diagnozować stan pacjentów.
  Rządzący z PiSraela myślą, że "TenKraj" to "zielona wyspa" [sukcesu], pępek cywilizowanego światy, a inne kraje, takie jak np. Wietnam, to zacofany "trzeci świat".
  Tymczasem, gdy w bantustanie yudeoPOLIN wykonano ok. 14 tys. testów - to np. w Wietnamie wykonano ich ponad 24 tys. (a liczba zarażonych wynosi poniżej 150 osób).

 • ~~~Zet 2020-03-25 01:53:18

  Amerykański ambasador przy Unii Europejskiej Gordon Sondland, który w ciągu pół roku pracy w Brukseli pokazał, że nie lubi owijać w bawełnę, postraszył w wywiadzie dla POLITICO, że chińscy przywódcy będą mogli wykorzystywać telekomunikacyjną technologię 5G produkcji Huawei do np. zabijania na odległość.
  Dodam, że takie eksperymenty były już przez Amerykanów - z sukcesem - przeprowadzane.
  Oznacza to, że dzięki 5G made in USrael też to można zrobić!

 • ~~~Zet 2020-03-25 01:48:48

  "Z obfitości serca usta mówią" (Łuk. 6:45):
  "Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. M. Milley ocenił, że epidemia może w niektórych krajach doprowadzić do załamania się porządku społecznego i politycznego chaosu, wobec czego siły USA muszą być przygotowane na takie ewentualności."
  Obecnie USrael w ramach ćwiczeń Defender-Europe 20 ma w Polsce około 40 tys. żołnierzy.

 • ~~~Zet 2020-03-24 22:34:10

  Wprowadzenie dyktatury rządy POLIN nie jest jedyną, bezprecedensową zmianą w najnowszych dziejach Polski. Właśnie doszło do pozakonstytucyjnego zwieszenia funkcjonowania parlamentu!
  We wtorek (24.03.2020) bowiem Prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały o zmianie regulaminu obrad na czas trwania stanu epidemii. Na sali plenarnej mają być obecni przedstawiciele klubów poselskich, a pozostali posłowie mają uczestniczyć w posiedzeniu zdalnie. Koło poselskie Konfederacji nie uzyskało prawa do przedstawiciela na sali.
  Podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji wskazali na brak podstawy prawnej do uchwalania takich zmian przez Prezydium Sejmu. – Nie wyobrażam sobie żeby Sejm pracował w oparciu o inny akt prawny niż obowiązujący Regulamin Sejmu, zanim Sejm się nie zbierze, nie omówi propozycji zmiany i jej nie przegłosuje. Tylko Sejm może zmienić swój Regulamin, a nie Prezydium przy kawie i ciasteczkach – powiedział poseł Krzysztof Bosak. Zaistniałą sytuację nazwał „pozakonstytucyjnym zawieszeniem parlamentaryzmu w Polsce”.
  – Zmieniajmy regulaminy, ale regulaminowo. Nie można robić tego, jak to przyznała pani Marszałek w swojej naiwności, w sposób jakiego nie przewiduje prawo Rzeczypospolitej. Po czym z poważną miną nabiera powietrza i mówi, że musimy stworzyć ten przepis. Jak? Wydestylować go z powietrza? To po co w ogóle Sejm? – zapytał poseł Grzegorz Braun.
  Jednocześnie podkreślił, że Konfederacja nie jest przeciwna nadzwyczajnym rozwiązaniom, ale jest przeciwna łamaniu prawa. Wskazał, że właściwym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, a nie przejmowanie przez Prezydium Sejmu roli parlamentu w zakresie zmian regulaminowych. – Proszę brać odpowiedzialność za to, co się robi i czego się zaniechało – zaapelował Braun do obozu rządzącego

 • ~Pawlo 2020-03-24 19:07:16

  W Chinach też odkryto, że podanie komórek MSC pacjentom z zapaleniem płuc wywołanym COVID-19 daje bardzo dobre rezultaty leczenia. Badanie przeprowadzono na 7 osobach, którym codziennie podawano dożylnie komórki MSC. Po 2 dniach była już zauważalna poprawa, a po 10 dniach stan trzech osób był na tyle dobry że mogli opuścić szpital. Artykuł nt. tego badania znajduje się na portalu medexpress https://www.medexpress.pl/korzysci-z-zastosowania-komorek-msc-u-pacjentow-z-covid-19/76808 .

 • ~andrik 2020-03-24 19:04:15

  Meli Treli a widzisz. W ich ofercie jest wiele sprzętów - mopy parowe, patelnie czy oczyszczacze powietrza.

 • ~~~Zet 2020-03-24 15:11:18

  Za wyeksploatowanie taboru oraz torowisk aż do granic dewastacji - Jacek Sutryk oraz dyr. MPK - do DYMISJI!

 • ~~~Zet 2020-03-24 15:09:28

  Należy się uczyć od tych, którzy mają wiedzę i doświadczenie związane ze zwalczoną epidemią koronawirusa.

 • ~~~Zet 2020-03-24 15:07:15

  Oby w Polsce NIE doszło do takich sytuacji, jak w Hiszpanii, gdy w celu dezynfekcji pomieszczeń domu opieki do budynku wkroczyli żołnierze, to co tam zastali zmroziło im krew w żyłach. Ministerstwo obrony przekazało, że żołnierze odnaleźli w nim porzucone starsze osoby. Odkryli też zwłoki. – Podczas wizyt armia odkryła, że niektórzy starsi ludzie zostali całkowicie porzuceni, a czasem nawet znajdowano ich martwych w swoich łóżkach – BBC cytuje ministra obrony Margaritę Robles. Sprawą opuszczenia seniorów zajmie się prokuratura, zaś hiszpański minister zdrowia zapewnił, że domy opieki będą dla niego priorytetem i będzie monitorował wszystkie placówki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy więcej zieleni na ul. Kazimierza Wielkiego to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 231