zamknij

Biznes

Będzie kontroler tempa prac na stadionie

2010-07-15, Autor: bk
Spółka Wrocław 2012 szuka doradcy technicznego dla potrzeb instytucji finansującej przy realizacji zadania: „Budowa Stadionu Miejskiego przy ul. Drzymały we Wrocławiu". Właśnie ogłosiła przetarg na jego wyłonienie.

Reklama

Czym ma się zajmować nowy pracownik spółki? Okazuje się, że jej kontrolowaniem:
- Jego podstawowym zajęciem będzie sporządzanie kwartalnych raportów z tego, czy tempo prac jest zgodne z zakładanym harmonogramem – tłumaczy Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012, która odpowiada za budowę stadionu.Zatrudnienie doradcy to wymóg konsorcjum banków, które udzieliły kredytu na budowę stadionu. Przypomnijmy, że trzy banki: BRE, ING i Nordea złożyły najkorzystniejszą ofertę na kredyt, za który ma powstać stadion na Pilczycach. Pięciusetmilionowa pożyczka będzie kosztować Wrocław 163,5 mln złotych.
- To standard, że w takich sytuacjach banki wymagają, aby zatrudnić fachowca, inżyniera, odpowiadającego za kontrolę tempa prac na budowie. Gdy tylko go wybierzemy, a sądzę, że będzie to jeszcze w sierpniu, będzie musiał sporządzić raport otwarcia, potem składać wspomniane już przeze mnie raporty kwartalne, a na zakończenie budowy raport końcowy – tłumaczy Maciej Nowaczyk. - Banki chcą być pewne, że nic nie zagrozi spłacie zobowiązania – dodaje.

Przeczytaj także jaki będzie kolor krzesełek na stadionie oraz sprawdź, jak urzędnicy planują zarobić na spłatę tego kredytu.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-07-15
  07:45:30

  0 0

  szkoda, że jesienią go nie było

 • ~ 2010-07-15
  08:23:04

  0 0

  Wow! Niemożliwe, w spółce nadzorującej budowę naszego stadionu zatrudniony zostanie cały jeden inżynier! Co za sukces! I pomyśleć, że to tylko dzięki wymaganiom banków...

 • ~ 2010-07-15
  08:39:27

  0 0

  To od czego są 34 osoby w tej spółce? Przechowalnia nieudanych polityków czy co?

 • ~ 2010-07-15
  10:32:47

  0 0

  No to prezes spółki musi ogłosić nowy przetarg na forda, bo kontroler tramwajem z siedziby nie pojeździ i tak w końcu będzie w spółce wymarzony fordzik! Dla kontrolera oczywiście jeszcze asystentka i oprócz wynagrodzenia premia za każdy raport+dożywotni karnet! Wygląda na to, że dotychczas nikt nie kontrolował fachowo budowy!!!!!
  "Grzech się nie zadłużać" - klasyk wrocławski.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 15 tysięcy złotych kary za zarażenie kolegi z pracy to dobry pomysł?Oddanych głosów: 194