Wiadomości

Dutkiewicz: obroniliśmy 99 procent miasta

2010-05-24, Autor: bk
Władze miasta broniły się dziś na konferencji prasowej przed zarzutami o błędach w walce z powodzią. Rafał Dutkiewicz podkreślał, że zalane zostały tylko trzy mieszkania na Kozanowie, więc miasto odniosło sukces.

Reklama

Dla zobrazowania swojego stanowiska Dutkiewicz rysował stan z 2010 roku na mapie zasięgu powodzi z 1997 roku (na zdjęciu). Na niebiesko jest zaznaczony zasięg podtopień z 1997 roku, zakreskowany teren zalany na Kozanowie oraz Śródmieście, które znalazłoby się pod wodą, gdyby służby nie obroniły uszkodzonego kolektora ściekowego w porcie rzecznym.

- To co się zdarzyło na Kozanowie było bardzo przykre, i niedobrze, że doszło tam do przerwania wałów, ale podtopionych zostało tylko 20 budynków, a woda wdarła się jedynie do trzech mieszkań. Kluczowe bitwy wygraliśmy – mówił Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Te kluczowe bitwy to reduta „kolektor ściekowy” oraz reduta „wał Bartoszowicki”. - Na Bartoszowicach walczyliśmy od samego początku. Gdybyśmy stracili ten punkt całe Kowale znalazłoby się pod wodą – tłumaczył Rafał Dutkiewicz.

Jeszcze ważniejsze jego zdaniem była walka w porcie.
- Kolektor ściekowy w tym miejscu, na długości 50 metrów zapadł się pod ziemię. Nikt nie był w stanie tego przewidzieć – mówi Rafał Dutkiewicz. Tamtędy zaczęła się wlewać woda do kanałów i wybijać w mieście. Właśnie dlatego woda pojawiła się np. na ul. Reymonta. - Strażacy, pracownicy wodociągów, nawet więźniowie walczyli tam o to, żeby pod wodą nie znalazło się śródmieście – dodał.Dziennikarz tuWroclaw.com, Maciek Rainczuk, który w sobotę na bieżąco informował o sytuacji na Kozanowie napisał > czego zabrakło podczas akcji

Zdaniem prezydenta wszystko było tak jak trzeba i władze miasta zdały tekst z obrony przed powodzią. A co Wy o tym sądzicie?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-05-24
  18:31:00

  0 0

  Przecież trzy są dobre - klasyka gatunku ;)

 • ~ 2010-05-25
  11:16:19

  1 1

  gdyby fala była taka jak w 97r. to by Wrocław zalało bo przez trzynascie lat nie zrobiono nic ot i cała obrona , a tak na margynesie to pan prezydent zamiast wypowiadać sie na temat powodzi, obrony i bezpieczenstwa Wrocławia to powinien pójsć do worków , prezydent Zdrojewski nosił worki w 97r a Dutkiewicz przyjechał na kazanów i stwierdził woda na s przechytrzyła DZiękujemy panu panie prezydencie

 • ~ 2010-05-25
  11:21:34

  0 0

  dutkiewicz powinien sie podac do dymisji

 • ~ 2010-05-25
  15:45:00

  0 0

  Ale palant
  fakt klasyka gatunku - troktor ma 3 koła jest super...to ze nie dowiozą towaru bo ktoś zap...olił 4 koło to już inna sprawa
  A gdzie wolontarusze - o nich ani słowa,
  a to oni i Radio Wrocław byli tak naprawdę sztabem kryzysowym: Wzg. Andersa - ponkt "kanapkowy" i koordynacja pomocy. Blog ten ponizej wymiana info o potrzebach

  http://wroclawzwyboru.blox.pl/2010/05/Powodz-we-Wroclawiu-2010-RELACJA-NA-ZYWO-cz3.html

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.