Halowe Mistrzostwa Świata 2018: Rekord świata i złote medale wrocławskich biegaczy!

2018-03-04, Autor: prochu

Piękne chwile wrocławskich lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Świata w angielskim Birmingham. Trzech wrocławskich biegaczy - Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina - oraz Karol Zalewski wywalczyli złote medale w sztafecie 4 x 400 metrów i jednocześnie z wynikiem 3:01:77 pobili rekord świata.

Biało-Czerwoni od początku biegu zajmowali drugie miejsce, zaraz za biegaczami ze Stanów Zjednoczonych, a Jakub Krzewina przeprowadził fantastyczny atak na ostatniej prostej i wyprzedził Amerykanina. Trzecie miejsce zajęli Belgowie.

Wcześniej Polki wywalczyły srebrne medale w sztafecie 4 x 400 metrów, jednak wrocławianki - Joanna LinkiewiczNatalia Kaczmarek - nie startowały w finale.

Polacy zakończyli Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham na trzeciej pozycji w klasyfikacji medalowej. Oprócz sztafet (złoto i srebro) medale wywalczyli również Adam Kszczot (złoto w biegu na 800 metrów), Marcin Lewandowski (srebro w biegu na 1500 metrów) oraz Piotr Lisek (brąz w skoku o tyczce).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1