MKS Wieluń za silny dla Forzy Wrocław [RELACJA]

2019-03-03, Autor: Dominik Szpik

Szczypiorniści Forzy Wrocław ulegli sąsiadującemu w tabelu MKS-owi Wieluń 21:27 w spotkaniu pierwszej ligi piłki ręcznej. Wrocławianie mieli doskonałą okazję, by zbliżyć się do górnej połowy tabeli.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla gospodarzy, którzy po 3 minutach i indywidualnych błędach w obronie przegrywali już 0:2. Od początku duże problemy w obronie Wiktorowi MisiurceBartłomiejowi Koprowskiemu sprawiał kołowy z Wielunia Robert Pawelec. W ofensywie było niewiele lepiej. Goście bronili płasko w sześciu na linii pola bramkowego, z czym zupełnie nie radzili sobie zawodnicy Forzy. Impas przełamał Michał Wiewiórski, w 9. minucie po raz pierwszy doprowadzając do remisu. Niestety remis ten utracili po kolejnej akcji, a gdy okazję do wyrównania miał Bartosz Markiewicz, to rzucił obok bramki. Wieluń umacniał przewagę, na co próbowali odpowiadać gospodarze. W 14. minucie przy stanie 7:4 dla gości trener Marcin Palica poprosił o czas, by poukładać grę swoich zawodników i odwrócić losy spotkania. W 18. minucie fenomenalną paradą popisał się Dawid Galle, broniąc dwa rzuty z rzędu. Przez długi czas goście utrzymywali 2-3 bramkowe prowadzenie nie pozwalając gospodarzom na odrobienie strat. Nawet wprowadzenie Łukasza PalicyDaniela Tkaczyka niewiele zmieniło. Obrona MKS-u pozostawała szczelna i wydawała się nie do przejścia dla gospodarzy. Końcówka pierwszej połowy to całkowity popis ekipy z Wielunia i wrocławianie schodzili na przerwę przegrywając 7:15.

W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku sporo nowych twarzy jak Piotr Massopust, Jakub Kuczyński czy Kacper Urbańczak, którzy mieli wnieść nową jakoś w grze Forzy. W 40. minucie przewaga gości zmalała do 6 punktów. W obronie Kacper Urbańczak starał się wyłączyć z gry Węcka, lecz na niewiele to się zdało. Forza tak jak w pierwszej połowie mieli niewiele do powiedzenia, a goście dyktowali warunki gry. Wystarczy powiedzieć, że wrocławianie przez siedem minut drugiej połowy nie potrafili zdobyć bramki. Mecz bez większej historii zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości z Wielunia 21:27.

- Głównymi przyczynami porażki były brak realizacji przedmeczowych założeń oraz brak skuteczności. Chcieliśmy dzisiaj zagrać to, co nam wychodziło w Wieluniu. Niestety zawiedliśmy i w ataku i w obronie. Za dużo podań dochodziło do kołowego rywali. Wiedzieliśmy, że będą tak grać, ale co z tego. Za dużo bramek straciliśmy przez te błędy. Mogliśmy stanąć płasko, pozwolić im na kilka rzutów z dystansu, gdyż mieliśmy za dużo przegranych pojedynków 1 na 1. Wieluń grał świetnie z kontry. To było dobijające - komentował na goraco Wiktor Misurka.

- Ciężko ciągnąć taki mecz, gdy kilka zepsutych ataków od razu kończy się kontrą i utratą bramki. W pierwszej połowie graliśmy jeszcze na styku, ale w drugiej połowie ciężko było wyjść z 8 bramkowej straty. Motywowaliśmy się w szatni, lecz boisko wszystko zweryfikowało. Mam nadzieję, że to ostatni nasz mecz w tak kiepskim wykonaniu. Po meczu z Legnicą zeszliśmy z podniesionymi głowami, bo zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony nie tylko Michał Wiewiórski, ale i cała drużyna. Dzisiaj zabrakło tej konsekwencji i zacięcia - dodał.

Forza Wrocław - MKS Wieluń 21:27 (7:15)
Forza: Antosik, Galle, Urbańczak, Misiurka, Markiewicz 3, Tkaczyk, Burzyński, Bieżyński, Borzymowski, Palica, Koprowski, Massopust 1, Herudziński 4, Borszowski 2, Wiewiórski 5, Kuczyński 6.
MKS: Kolanek, Kowalik 2, Młodzieniak, Węcek 3, Golański, Krzaczyński 4, Książek 2, Famulski 1, Waloch, Cepielik 3, Krekora, Kurzawa, Pawelec 1, Torchała 6, Bednarek 1,