Pewna wygrana piłkarzy Śląska w sparingu

2012-10-12, Autor: mw
Śląsk Wrocław pokonał w sparingu czwartoligową Nysę Zgorzelec 3:0. Dwie bramki dla mistrzów Polski zdobył Dariusz Góral, a jedno trafienie dołożył Mateusz Fedyna.

Spotkanie czwartoligowej Nysy ze Śląskiem Wrocław było punktem kulminacyjnym obchodów 40-lecia klubu ze Zgorzelca. Kibice, którzy pojawili się w piątek na stadionie przy ulicy Maratońskiej, mogli zmierzyć się w grę FIFA na konsoli Playstation3, a także nabyć oficjalne pamiątki klubowe mistrzów Polski. Tuż przed rozpoczęciem spotkania odbyła się jeszcze jedna uroczystość. Prezes Śląska Piotr Waśniewski wręczył sternikowi Nysy Zgorzelec Andrzejowi Tycowi pamiątkową koszulkę WKS-u z numerem 40.

Trener Śląska dał szansę młodym zawodnikom - od pierwszej minuty zagrali Kamil Juraszek, Robert Menzel, Paweł Garyga i szesnastoletni Kamil Dankowski. W rezerwie pozostali natomiast m.in. Mateusz Fedyna, Dariusz Góral, Patrick Majcher oraz Grzegorz Skrzypczak.

W pierwszej połowie podopieczni Stanislava Levego mieli zdecydowaną przewagę, jednak nie potrafili udokumentować jej golem. Dwie wyśmienite okazje miał Łukasz Gikiewicz, ale najpierw z pięciu metrów nie trafił w bramkę, a kilka minut później gospodarzy od utraty bramki uratował słupek. Do przerwy w Zgorzelcu nie padły bramki.

W 55. minucie Marek Wasiluk zagrał prostopadle do Dariusza Górala, a ten lobem pokonał golkipera Nysy. Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli młodzi piłkarze WKS-u, Grzegorz Skrzypczak i Mateusz Fedyna, ale przy ich próbach zabrakło precyzji i odrobiny szczęścia.

Kolejne bramki padły w samej końcówce meczu. Najpierw Fedyna potężnie uderzał z kilkunastu metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła po nogi Górala, który nie zmarnował takiej okazji i ponownie wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla Śląska zdobył Fedyna.

Nysa Zgorzelec - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)

Bramki: Góral 55, 87, Fedyna 90.

Śląsk: Żukowski - Kowalczyk (46 Socha), Juraszek, Pawelec (46 Wasiluk), Spahić (46 Mraz) - Elsner (46 Fedyna), Menzel - Dankowski (46 Skrzypczak), Cetnarski (46 Majcher), Garyga - Ł.Gikiewicz (46 Góral).