Pierwsza wygrana piłkarzy Śląska w tym roku

2012-01-25, Autor: Mariusz Wiśniewski
W rozegranym w Dzierżoniowie meczu sparingowym Śląsk pokonał KS Polkowice 3:1. To pierwsza wygrana wrocławian w tym roku. Po południu zespół Oresta Lenczyka zmierzy się w Nowej Rudzie ze Slezsky Opava.

Spotkanie rozpoczęło się od szybko zdobytego gola przez KS Polkowice. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Dawid Wacławczyk, który głową pokonał Mariana Kelemena. Na odpowiedź Śląska nie trzeba było jednak długo czekać. Niespełna pięć minut później był już remis a do siatki trafił Cristian Diaz. Cała akcja zaczęła się od Mateusza Cetnarskego, który próbował uderzać z dystansu. Jego strzał został jednak zablokowany. Piłka tak się odbiła, że trafiła na szósty metr do Diaza a ten nie miał problemu z trafieniem do bramki. Wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Dalibor Stevanović, który zimą dołączył do zesołu, zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz Polkowic był zupełnie zaskoczony i tylko wzrokiem odprowadził piłkę do siatki.

Ale to nie Stevanović i Diaz byli najlepszymi na boisku. Doskonale w Dzierżoniowie zaprezentował się Piotr Ćwielong, który co prawda gola nie zdobył, ale był motorem napędowym większości akcji Śląska i popisał się w drugiej połowie fantastyczną asystą. W 71 minucie popularny "Pepe" najpierw minął dwóch obrońców, a następnie idealnie zagrał do wbiegającego Waldemara Soboty, który nie miał problemu ze zdobyciem gola. Śląsk na tle pierwszoligowca zaprezentował się przede wszystkim bardzo dojrzale. Niemal każda akcja rywali zatrzymywała się na formacji obronnej, która zagrała niemal bezbłędnie. Warto dodać, że w zespole KS-u 45 minut zagrało dwóch piłkarzy Śląska - wypożyczony Jakub Więzik i testowany Przemysław Szuszkiewicz. Jeszcze dzisiaj Śląsk zagra w Nowej Rudzie ze Slezsky Opava.

KS Polkowice - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)

Bramki: D.Wacławczyk 5 - Diaz 10, Stevanović 24, Sobota 71

Polkowice: Kaźmierczak (46 Szymański), D.Wacławczyk (46 Miłek), Nowak (46 Bartków), Micić (46 Darda), Kocot (46 Szuszkiewicz), Janus (46 Piotrowski), Salomoński (46 Bryła), K.Wacławczyk (46Audaś), Bancewicz (46 Kazimierczak), Piątkowski (46 Podstawek), Więzik (46 Sierpina).

Śląsk: Kelemen, Wołczek, Pietrasiak, Wasiluk, Spahić, Sobota (72 Abramowicz), Szylka (63 Menzel), Cetnarski, Stevanović (76 Garyga), Ćwielong, Diaz (69 Staszewski).