Piłka ręczna: Akademiczki zwyciężają

2009-10-26, Autor: Piotr Kolisko
Wrocławskie szczypiornistki pewnie pokonały SPR Olkusz.

W spotkaniu 6. kolejki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet wrocławski AZS AWF zmierzył się z zespołem SPR Olkusz. Akademiczki wygrały wysoko 31:17 i dzięki temu zwycięstwu przesunęły się na ósma lokatę w tabeli ligi.

Początek spotkania nelażał do gospodyń, które juz w pierwszych minutach spotkania wypracowały sobie wysoką przewagę prowadząc 8:1, główna w tym zasługa bardzo aktywnej Grażyny Pietras, która w całym spotkaniu zgromadziła na swoim koncie 8 bramek. Przewagę wrocławianek najlepiej obrazuję fakt, iż zespół z Olkusza na swoje drugie trafienie czekał aż do 16 minuty spotkania.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 12:6 natomiast druga odsłona meczu przyniosła jeszcze bardziej zdecydowane ataki szczypiornistek AZS-u, które od stanu 24:16 zdobyły aż siedem bramek pozwalając zawodniczkom z Olkusza na zdobycie tylko jednego trafienia.

Zwycięstwo 31:17 było dla wrocławianek milowym krokiem na drodze do utrzymania się w ekstraklasie.

AZS AWF Wrocław - SPR Olkusz 31:17 (12:6)

Najwięcej bramek: dla AZS-u - Grażyna Pietras 8, Alina Antoszewska 5, Ewa Perek 5; dla SPR-u - Ewelina Szczerbińska 4, Magda Ziółkowska 3.