Piłkarze Śląska nominowani do strzeleckiej nagrody

2011-11-10, Autor: Łukasz Maślanka
Główka Celebana czy bomba Ćwielonga? Gole dwóch piłkarzy Śląska Wrocław strzelone Zagłębiu Lubin w niedawnych derbach regionu nominowano do nagrody bramki 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że w meczu o miano najlepszej piłkarskiej ekipy Dolnego Śląska w T-Mobile Ekstraklasie wrocławianie zdeklasowali rywala z Lubina, pokonując go na jego stadionie aż 5:1. Dwa strzelone w tym pojedynku gole były szczególnej urody. Pierwszy z nich padł łupem skrzydłowego Śląska Piotra Ćwielonga, który w 20. minucie po solowym rajdzie przez prawie pół boiska potężnie kropnął zza linii pola karnego i posłał piłkę w okienko bramki Zagłębia. A przy okazji popularny “Pepe” ustrzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Drugi nominowany do nagrody wrocławski gol to dzieło obrońcy Piotra Celebana. Na stadionowym zegarze wybiła 64. minuta, gdy “Celi” wyskoczył zza pleców Costy Nhamoinesu i efektownym strzałem głową pokonał bramkarza Zagłębia Bojana Isailovicia. A warto tu wspomnieć, że asystował właśnie Ćwielong, co sprawia, że nawet jeśli jego strzał nagrody nie zdobędzie, a przypadnie ona Celebanowi, to i tak “Pepe” będzie mógł miał powody do zadowolenia.

Do nagrody dla strzelca najpiękniejszej bramki 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy nominowano pięciu piłkarzy. Obok Piotra Ćwielonga i Piotra Celebana, w gronie tym znalazł się Tomasz Lisowski z Korony Kielce, Arkadiusz Piech z Ruchu Chorzów oraz Holender Koen van der Biezen z Cracovii. A wszystkie nominowane gole możecie obejrzeć pod tym linkiem.

Tam też można zagłosować na najładniejszego gola kolejki.