Wiadomości

Rowerzyści pojadą prosto przez skrzyżowanie Ruskiej z Kazimierza Wielkiego

2011-09-19, Autor: Bartłomiej Knapik
Rozpoczęła się budowa bramy rowerowej na ul. Ruskiej. Pozwoli ona jednośladom przejechać na wprost przez skrzyżowanie z Kazimierza Wielkiego od strony pl. Jana Pawła II w stronę pl. Solnego. Roboty mają się skończyć w listopadzie.

Reklama

Droga rowerowa na Ruskiej, która pojawi się na wysokości pasażu Niepolda i pozwoli jednośladom przejechać na wprost przez skrzyżowanie z Kazimierza Wielkiego. Tą trasą rowerzyści dojadą do pl. Solnego. Na skrzyżowaniu pojawili się już robotnicy, którzy mają ją wybudować.
Warte podkreślenia jest to, że nie mogą tego zrobić kierowcy, którzy z Ruskiej mogą jedynie skręcić w prawo albo w lewo.Równocześnie powstaje także droga rowerowa na ul. Świdnickiej, między Nasypową a fosą, ma pomóc tym właścicielom jednośladów, którzy do Starego Miasta dojeżdżają z południa.
Rowery będą miały specjalny pas na jezdni – będą zjeżdżać na niego przed ul. Bogusławskiego. Aż do Piłsudskiego będzie on wydzielony, od Piłsudskiego do Podwala na jezdni będą wymalowane symbole rowerów. Analogiczny pas będzie także w stronę od centrum.
Na tym odcinku rowerzyści będą musieli jeździć ulicą, na której nie ma miejsca na osobny pas dla rowerów. Po prawej stronie jezdni zostaną namalowane na jezdniach symbole rowerów, żeby podkreślić, że to fragment ulicy, na której można się spodziewać jednośladów.

Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu do końca miał zostać ucywilizowany przejazd rowerami przez ul. Św. Mikołaja. Urzędnicy obiecywali nam to w kwietniu, a potem nawet zamontowali sygnalizator dla jednośladów. Okazuje się, że na kontrapas między Rzeźniczą a trasą W-Z nie powstanie w tym roku, bo magistrat nie chce zabierać więcej miejsc parkingowych dla samochodów.

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa umieściła w sieci film pokazujący, jak ma działać brama rowerowa na ul. Ruskiej.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~atomek 2011-09-19
  13:36:28

  0 0

  Szkoda, że za to brama rowerowa do Leśnicy wzdłuż Kosmonautów sypie się (zapada) niecały tydzień po wybudowaniu z powodu braku krawężnika oraz dobrej podbudowy i po wykorzystywaniu jej jako parking na imprezy stadionowe rozleci się jescze przed zimą.

 • ~biker 2011-09-19
  13:57:04

  0 0

  Ciekawe kiedy remont Ruskiej od W-Z do Pl. Solnego, mogliby chociaż tę starą szynę tramwajową zdemontować, bo dla rowerzystów jest dużym zagrożeniem.

 • ~ 2011-09-19
  14:06:49

  0 1

  1. Dobrze, że powstają.
  2. Jak dojechać (płynnie) z Legnickiej i placu Jana Pawła Pierwszego- Maja do ścieżki na Ruskiej? O ile pamiętam ścieżka (po południowej stronie Legnickiej) kończy się przy Odbytyńskiej, potem do przejścia na Maja trzeba poginać chodnikiem i korzystać z przejścia podziemnego ew. wjechać na jezdnię. Ruska na odcinku od fontanny do początku ścieżki to również tor przeszkód.
  3. Co z odcinkiem za fosą (na Świdnickiej). Dojeżdżamy do fosy i... musimy zjeżdżać na chodnik albo zjeżdżać na lewy pas, żeby pojechać prosto do Rynku. Przecinamy wtedy drogę samochodom, które w większości skręcają w prawo w Widok. Swojemu dziecku bym nie polecał jeżdżenia tym odcinkiem po jezdni. A dalej? Deptakiem do przejścia i.... wąziutkim przejściem do świateł na skrzyżowaniu Kazia i Widok?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.