Śląsk rozegrał drugi sparing - gol napastnika, cały mecz Patejuka

2012-07-02, Autor: mw
Piłkarze Śląska w austriackim Klagenfurcie zmierzyli się ze Slovanem Bratysława. Wrocławianie wygrali 1:0, a jedynego gola zdobył Łukasz Gikiewicz.

Mecz z trzecią drużyną słowackiej ekstraklasy został rozegrany w austriackim Klagenfurcie, gdzie piłkarze Śląska zatrzymali się w drodze na zgrupowanie w Chorwacji. Mistrzowie Polski, którzy zdążyli już trochę odpocząć po ciężkim obozie w Spale, zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w piątkowym pojedynku z Karpatami Lwów (1:3).

Mistrzowie Polski od początku kontrolowali przebieg spotkania i często zagrażali bramce rywali. Śląsk mógł prowadzić już w 2 minucie, gdy Rafał Grodzicki główkował po dobrym dograniu Sebastiana Mili. Niestety, strzał nowego stopera Śląska przeszedł tuż obok słupka. Niedługo później szczęścia próbował Przemysław Kaźmierczak, ale uderzenie pomocnika WKS-u poszybowało nad poprzeczką. Po chwili Śląsk wyprowadził groźną kontrę, Mila wrzucił świetną piłkę w pole karne, która przeleciała nad bramkarzem, jednak Łukasz Gikiewicz nie zdołał sięgnąć jej głową.

Pięć minut później Slovan przeprowadził jedyną groźną akcję w pierwszej połowie. Kapitan Słowaków Jiri Kladrubsky przymierzył z 18 metra, ale Marian Kelemen spokojnie interweniował. Śląsk grał dobrze i pewnie w obronie i na więcej rywalom pod własną bramką nie pozwolił.

Groźniejsze były ataki Śląska. W 33 minucie strzał Roka Elsnnera minimalnie minął słupek, ale już sześć minut później rywale byli bez szans. Dobrym prostopadłym podaniem popisał się Kaźmierczak, a Gikiewicz sprytnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie trener Orest Lenczyk dokonał kilku zmian. Najpierw boisko opuścił Rafał Grodzicki, a jego miejsce na środku obrony zajął Marcin Kowalczyk. W 57 minucie Grodzicki znowu pojawił się na placu gry, wraz z siedmioma nowymi zawodnikami. Śląsk starał się nadal atakować i był bliski podwyższenia wyniku po mocnym uderzeniu Roberta Menzla, który wystąpił na pozycji prawego obrońcy.

Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Po sparingu piłkarze Śląska zjedli obiad i udali się w dalszą drogę do Chorwacji, gdzie przez najbliższe 9 dni będą przygotowywać się do nowego sezonu.

Śląsk Wrocław - Slovan Bratysława 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Ł. Gikiewicz (39).

Śląsk: Kelemen (55. R. Gikiewicz) - Socha, Grodzicki (46. Kowalczyk), Pawelec (55. Wasiluk), Mráz (55. Spahić) - Sobota (55. Cetnarski), Elsner (55. Stevanović), Kaźmierczak (55. Menzel), Mila (55. Garyga), Patejuk - Gikiewicz.