Superforma Cristiana Diaza. W sparingach strzelał gola raz na 40 minut!

2013-02-19, Autor: jg
Śląsk Wrocław przed rundą wiosenną rozegrał aż jedenaście sparingów. W siedmiu meczach zagrał Cristian Diaz i strzelił 9 goli. Kompletnie bez formy jest za to inny supersnajper Holender Johan Voskamp. Przypatrzmy się, jak poczynania mistrzów Polski wyglądały w okresie przygotowawczym przez pryzmat statystyk.

Wrocławianie rozegrali jedenaście meczów kontrolnych. Sześć z nich wygrali (7:1 ze Ślęzą Wrocław, 7:3 z MKS-em Oława, 3:1 z Chrobrym Głogów i ŁKS-em Łódź, 3:0 z Banants Erywań oraz 2:1 ze Zbrojovką Brno), dwa zremisowali (2:2 z Beijing Guoan i Lewskim Sofia), a trzy razy musieli uznać wyższość rywali (po 0:1 z Piastem Gliwice i Viktorią Pilzno, 1:4 z Miedzią Legnica).

Podopieczni Stanislava Levego zdobyli trzydzieści goli, stracili natomiast siedemnaście bramek. Barwy Śląska w okresie przygotowawczym reprezentowało aż 31 zawodników, ale oprócz wychowanków nowym w składzie WKS-u będzie zapewne tylko Krzysztof Ostrowski.

We wszystkich sparingach zagrał jedynie właśnie testowany Krzysztof Ostrowski (482 minuty). Z kolei najwięcej minut rozegrali Dalibor Stevanović (686 minut w 10 meczach) i Marcin Kowalczyk (540 minut także w 10 pojedynkach).

Bezsprzecznie najskuteczniejszym piłkarzem był Cristian Diaz, który zdobył niemal trzecią część wszystkich bramek WKS-u! Argentyńczyk w siedmiu potyczkach trafiał do siatki rywali aż dziewięciokrotnie. Po trzy gole na swoim koncie mają Mateusz Cetnarski, Łukasz GikiewiczJakub Więzik. Do siatki rywali nie trafił ani razu Johan Voskamp, który kompletnie zatracił gdzieś swoją skuteczność z początków gry w Śląsku i nie znajduje uznacznia w oczach szkoleniowca wrocławskiego klubu.

Statystyczne podsumowanie okresu przygotowawczego:

Gole: 9 - Cristian Diaz; 3 - Mateusz Cetnarski, Łukasz Gikiewicz, Jakub Więzik; 2 - Piotr Ćwielong, Sylwester Patejuk; 1 - Rok Elsner, Mateusz Fedyna, Rafał Grodzicki, Sebastian Mila, Marcin Przybylski, Waldemar Sobota, Amir Spahić, Dalibor Stevanović.

Minuty gry: 686 - Dalibor Stevanović (w 10 meczach); 540 - Marcin Kowalczyk (10); 482 - Krzysztof Ostrowski (11); 477 - Tadeusz Socha (9); 475 - Mariusz Pawelec (9); 469 - Piotr Ćwielong (9); 455 - Kamil Juraszek (8); 450 - Rafał Gikiewicz (7); 434 - Rok Elsner (9); 425 - Łukasz Gikiewicz (10) Amir Spahić (8); 405 - Rafał Grodzicki (8), Tomasz Jodłowiec (6), Marian Kelemen (6), Marek Wasiluk (9); 400 - Mateusz Cetnarski (10); 395 - Sylwester Patejuk (9); 365 - Sebastian Mila (7); 362 - Cristian Diaz (7); 357 - Waldemar Sobota (6); 334 - Paweł Garyga (8); 319 - Przemysław Kaźmierczak (5); 228 - Marcin Przybylski (6); 225 - Jakub Więzik (5); 221 - Mateusz Fedyna (6); 193 - Johan Voskamp (4); 145 - Grzegorz Skrzypczak (4); 135 - Dawid Abramowicz (3), Krzysztof Żukowski (2); 128 - Kamil Dankowski (4); 45 - Paweł Kohut (1).