zamknij

Wiadomości

Światła: Piesi czekają na tramwaj, który nie jeździ

2010-09-30, Autor: bk
Wrocław, ul. Świeradowska. Piękne, nowe torowisko jest już gotowe na Tramwaj Plus, który pojawi się tam najwcześniej w połowie przyszłego roku. Piesi jednak już dziś, chcąc przejść przez tory muszą czekać na czerwonym świetle. I to wcale nie jest błąd – to świadome działanie. Z oszczędności.
Na Świeradowskiej kończyć się będzie linia Tramwaju Plus z Kozanowa. Nowe tory, od Bardzkiej aż do krańcówki są już gotowe. Choć zgodnie z prawem wciąż jest to plac budowy, bo wciąż jeszcze nie było odbiorów technicznych, to wszystko wygląda już tak jak powinno.
Nawet światła działają już tak, jak będą, gdy po szynach pojadą tramwaje. Na to jednak trzeba będzie poczekać, bo pierwsze dwustronne skody (one będą wozami T Plus) dotrą do nas na przełomie roku, a żeby uruchomić linię trzeba ich mieć tuzin. Zwyczajne tramwaje na Gaj nie dojadą nigdy, bo nie ma tam klasycznej pętli tylko tzw. krańcówki (tak jak na kolei).

Na tych światłach, przez torowisko, po którym nic nie jeździ, powinni czekać piesi. Powinni, ale najczęściej tego nie robią, bo też wiedzą, że nic tam nie pojedzie. Dlaczego jednak to światło w ogóle się tam świeci?

- To jest w sensie prawnym wciąż plac budowy. Wykonawca uruchomił program docelowy świateł. Tymczasowego, takiego w którym nie ma tramwaju, nie ma, bo nikt by mu za niego nie zapłacił – tłumaczy urzędników Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje. - Ze względów bezpieczeństwa chyba lepiej, żeby działał taki program, który zapewnia większe bezpieczeństwo przy przekraczaniu jezdni, niż gdyby światła miały w ogóle nie działać – dodaje.

A co Wy o tym sądzicie?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2010-09-30 08:13:56

  Wrocław miastem "nie da się".

  0 0
 • ~ 2010-09-30 09:11:47

  Z jakiej kurcze oszczędności!! Kawałek brezentu do przykrycia świateł lub wykręcenie żarówek to takie wielkie koszty. No takiej komedii to ja dawno nie pamiętam. Głupota urzędasów rozbawia :D

  0 0
 • ~ 2010-09-30 09:24:29

  Wrockaninie - wystąpię w roli advocata diabła i przypomnę, że na razie to jeszcze jest teren budowy. liczę, że jak odbiorą to wykręcą żarówki

  0 0
 • ~ 2010-09-30 15:06:31

  Jak słusznie zauważył jeden z poprzedników - wystarczyłoby te światła zasłonić, więc nie jest to kwestia kosztów, lecz elementarnej inteligencji lub dobrej woli.

  Byłem też przekonany, że na liniach tramwaju na którym postawiono krzyżyk sygnalizacja ma być wzbudzana, a nie cykliczna. Ale widać to była kolejna ściema.

  Inna sprawa, że piesi na pewno nie będą czekać na tych światłach. Szybko zorientują się, że sygnalizacja jest fikcyjna. Gorzej, jeśli przyzwyczają się do jej ignorowania, a tramwaj-krzyżyk ruszy.

  0 0
 • ~ 2010-09-30 15:12:34

  Jeśli teren nie jest ogrodzony i wpuszczono tam ruch pieszy, to powinno się pomyśleć o jego organizacji. Także argument o placu budowy uważam za nietrafiony.

  0 0
 • ~ 2010-10-01 08:10:36

  Miasto musi zarabiać jakoś. Postawią tam strażników i będą mandaciki :D

  0 0
 • ~ 2010-10-01 19:04:57

  durne te urzędasy są.... przedszkolak by to lepiej załatwił...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zapłaciłbyś 25 tys. zł za roczne czesne na prestiżowej uczelni?
Oddanych głosów: 105