Świetny finisz koszykarzy WKS-u [RELACJA]

2017-03-12, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław obejmują prowadzenie w pierwszej rundzie play-off! Podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały pokonali Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie aż 83:60, jednak trzeba zaznaczyć, że końcowy wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu wydarzeń na parkiecie.

Faworytem tego spotkania - jak i całej rywalizacji - bez wątpienia był Śląsk, ale wrocławianie doskonale zdawali sobie sprawę z siły rywala. W rundzie zasadniczej Polkąty co prawda dwukrotnie przegrały z WKS-em, ale każdorazowo były to dość wyrównane i trudne dla Śląska pojedynki. Nie inaczej było w sobotę. W pierwszej kwarcie koszykarze z Kątów Wrocławskich przejęli inicjatywę i ku zaskoczeniu zgromadzonych w Kosynierce kibiców, nadawali ton rywalizacji. Prym w ekipie gości wiedli Wojciech SuprunSławomir Dźwilewski, którzy rzucili w pierwszej ćwiartce po sześć "oczek". Gdy wydawało się, że po 10 minutach przyjezdni będą prowadzić pięcioma punktami (18:13), równo z końcową syreną za trzy punkty trafił Dominik Wilczek.

Jak się później okazało, był to przełomowy moment sobotniego pojedynku, bo Śląsk chwilę później wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Trener Dominik Tomczyk przed meczem szans swojego zespołu upatrywał w krótkiej ławce przeciwników i w tej kwestii sie nie pomylił. Zawodnicy Polkątów opadali z sił, a przewaga WKS-u powiększała się z minuty na minutę.

Jeszcze w drugiej i trzeciej kwarcie wynik nie był rozstrzygnięty. Wrocławianie prowadzili i to oni kontrolowali sytuację, zachowując kilka punktów przewagi. Z kolei koszykarzom Polkątów trudno odmówić ambicji i chęci, ale nie byli w stanie zatrzymać wyżej notowanych rywali. Szczególnie było to widać w czwartej kwarcie, wygranej przez miejscowych aż 29:15. Zawodnicy WKS-u seriami trafiali do kosza - m.in. Jakub Musiał, dwie "trójki" z rzędu po podaniach Michała Musijowskiego - i ostatecznie zasłużenie wygrali 83:60.

Śląsk prowadzi 1:0 i jest na najlepszej drodze do 1/8 finału koszykarskiej drugiej ligi, ale nie oznacza to łatwej przeprawy w kolejnym meczu. Drugie spotkanie odbędzie się za tydzień - w sobotę 18 marca o godzinie 20 w Kątach Wrocławskich.

Śląsk Wrocław - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 83:60 (16:18, 20:14, 18:13, 29:15)
Śląsk: Krakowczyk 17 (1), Musiał 14 (2), Wilczek 14 (2), Dziewa 13, Stawiak 10, Jakubiak 8 (1), Musijowski 5, Wysocki 2, Żeleźniak 0.
Polkąty: Suprun 16, Dźwilewski 14, Giniewski 11, Beluch 6, Cieśla 5 (1), Bartnicki 4, Cidyło 3, Kubiak 1, Malinowski 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Śląska.