Wiadomości

W radzie miasta nie ma już SLD

2011-05-30, Autor: Bartłomiej Knapik
Leszek Cybulski, jedyny polityk, który wszedł do rady miasta z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zrezygnował z członkostwa w partii. Powody tej decyzji obiecał zdradzić jeszcze w tym tygodniu. Mówi się, że gdyby tego nie zrobił stanąłby przed sądem partyjnym SLD za to, że wstrzymał się od głosu przy podwyżce opłat za żłobki.

Reklama

Miejscy radni niecałe dwa tygodnie temu trzykrotnie podnieśli wysokość opłat za żłobki. Od 1 września opłata podstawowa nie będzie wynosiła 160, jak było do tej pory, ale 240 złotych miesięcznie. Jeśli doliczyć wyżywienie (wysokość zależna jest od konkretnej placówki, radni podwyższyli maksymalną cenę za posiłek do 8 zł) - podwyżka jest jeszcze bardziej dotkliwa - z ok. 290 na około 400 złotych.

Pomimo tego, że radnych Dutkiewicza było na sali 18 za tym pomysłem oddano 19 głosów (nie wiemy czyj był ten 19 bo nasi radni takiego rozwiązania jak w Sejmie, gdzie wiadomo od razu kto za czym głosował, nie wprowadzili - choć przynajmniej PiS głośno się tego kilka razy dopominał). Jedynym wstrzymującym się był Leszek Cybulski. Za to miał stanąć przed sądem partyjnym.Jednak SLD nie zdążyło osądzić swojego jedynego radnego, bo ten odszedł z partii.
- W tej chwili mogę tylko to potwierdzić. O powodach tej decyzji opowiem jeszcze w tym tygodniu na specjalnej konferencji prasowej – powiedział nam Leszek Cybulski.
Pojawiły się już spekulacje, że radny dołączy do klubu prezydenckiego, jednak on sam stanowczo temu zaprzecza: - Nie zamierzam niczego zasilać. Pozostanę niezależny – mówi Cybulski.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2011-05-30
  08:00:40

  0 0

  Niech w takim razie złoży mandat.

 • ~ 2011-05-30
  15:52:38

  0 0

  Czemu miałby złożyć mandat? Głosuje się nie na partie, a na ludzi. A jak ktoś jest burak i głosuje na partie, to niech teraz siedzi i patrzy na swoją bezmyślność.

 • ~ 2011-05-31
  09:23:08

  0 0

  Ordynacja wyborcza preferuje partie. Gdyby Cybulski wystartował jako Cybulski to by mógł sobie conajwyżej na radę miejską popatrzeć.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.