MARCIN FLIEGER

Koszykarze Śląska są bliscy spełnienia założonych przed sezonem planów
0

Dziś mecz nr 2 wielkiego finału koszykarzy. Na razie WKS prowadzi!

75:65 w pierwszym starciu wielkiego finału wygrali z MOSiR-em Krosno koszykarze Śląska i w serii do trzech wygranych prowadzą już 1-0. Tylko dwóch wygranych brakuje im zatem do historycznego powrotu do PLK, z której wycofali się w 2008 roku. Mecz nr 2 w poniedziałek o godzinie 19:00.

2013-05-06 00:00 Autor: jg
Doświadczenie Radosława Hyżego pomogło Śląskowi w decydującej potyczce z SIDEN-em Toruń (zdjęcie ilustracyjne).
0

Koszykarze Śląska w finale rozgrywek 1.ligi!

Już tylko jeden rywal dzieli koszykarzy Śląska Wrocław od upragnionego awansu do ekstraklasy. Wrocławianie w decydującym, piątym meczu rywalizacji półfinałowej pokonali Polski Cukier SIDEn Toruń 73:57. I zapewnili sobie awans do finału rozgrywek, w którym czeka ich walka z MOSIR-em Krosno.

2013-05-01 23:30 Autor: ŁM
Pierwsza bitwa zwycięska. Śląsk Wrocław - Start Lublin 82:72
0

Początek fazy playoff wyszedł koszykarzom Śląska Wrocław tak, jak powinien. Podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali Start Lublin 82:72, choć nie bez problemów. Niżej notowany rywal we Wrocławiu twardo walczył o wygraną i pokazał, że w fazie playoff każdy mecz może być prawdziwą batalią.

2013-04-07 11:00 Autor: ŁM
W akcję zaangażował się m.in. Marcin Flieger
0

Koszykarze Śląska pomagają chorym dzieciom

Choć koszykarze Śląska już w najbliższy weekend rozpoczynają wojnę o awans do ekstraklasy, nie zapominają przy tym o znalezieniu kilku chwil na  najmłodszych fanów. Zawodnicy WKS-u z okazji Świąt Wielkanocnych wręczyli pacjentom Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej atrakcyjne prezenty.

2013-04-05 00:00 Autor: jg
Adrian Mroczek-Truskowski (z piłką) w meczu z AZS Kutno imponował opanowaniem i skutecznością.
0

Licznik zwycięstw znów naoliwiony - koszykarze Śląska wygrali 25 mecz z rzędu

Koszykarski Śląsk pokazał swoim kibicom dwie twarze. W meczu z AZS Kutno, wrocławianie zagrali fatalną pierwszą połowę, by w drugiej rozpędzić się niczym bolid wyścigowy i odprawić z kwitkiem drużynę wicelidera 1. ligi. Przy okazji, Śląsk jeszcze podkręcił swoją passę meczów bez porażki. Dzięki wygranej z AZS Kutno, Śląsk zaliczył triumf nr 25 z rzędu.

2013-03-03 21:00 Autor: ŁM
Po raz kolejny przydało się doświadczenie Radosława Hyżego
1

Koszykarze WKS-u znów wygrali i są pewni pierwszego miejsca w lidze

3 celne rzuty trzypunktowe z rzędu w 4. minucie ostatniej kwarty dały Śląskowi wygraną w spotkaniu przeciwko UMKS Kielce. Wrocławianie zaliczyli 24. kolejna wygraną, już na 5 kolejek przed końcem rundy zasadniczej zapewniając sobie pierwszą lokatę przed fazą play-off.

2013-02-23 00:00 Autor: jg
Radosław Hyży (trzeci od lewej) jest jak wino: im starszy, tym lepszy. Poprowadził Śląsk do zwycięstwa nad Startem Lublin.
0

Koszykarski Śląsk bezlitosny dla kolejnego rywala

Kolejną ofiarą Śląska Wrocław w drodze po rekord oraz awans do Tauron Basket Ligi został Start Lublin. Wrocławianie zdecydowanie odprawili rywala z kwitkiem, wygrywając 97:67. Koszykarze Śląska Wrocław są bliscy wyrównania rekordu Polski w liczbie meczów wygranych pod rząd, ustanowiony sześć lat temu przez Zastal Zielona Góra i wynoszący 21 kolejnych spotkań bez porażki.

2013-01-27 12:50 Autor: Łukasz Maślanka
Radosław Hyży i jego koledzy nie zwalniają tempa na drodze do ekstraklasy
0

Stal rozgromiona w Ostrowie. Koszykarze Śląska nie zwalniają tempa

Rewelacyjny w czwartej kwarcie Marcin Flieger poprowadził swój zespół do efektownej wygranej na ciężkim terenie w Ostrowie Wielkopolskim. Śląsk pozwolił przeciwnikom na zdobycie jedynie 29 oczek w drugiej połowie meczu, co pozwoliło mu zwyciężyć 87:64.

2013-01-20 00:00 Autor: jg
Paweł Kikowski miał słabszy dzień, ale jego koledzy zagrali świetne zawody
0

Śląsk wygrał siedemnasty raz z rzędu. Rozbił Polonię w Przemyślu

Dominacja pod koszem oraz skuteczność w rzutach za trzy punkty sprawiła, że Śląsk pokonał w Przemyślu miejscową Polonię 86:72, notując tym samym siedemnastą ligową wygraną z rzędu.

2013-01-13 00:00 Autor: jg
Ekipa Tomasza Jankowskiego i Jerzego Chudeusza gromi kolejnych rywali
0

Koszykarski Śląsk wygrywa horror w Stargardzie. WKS kilka kroków od ekstraklasy

Zwycięstwo 75:71 bez chorego Pawła Kikowskiego wywieźli ze Stargardu Szczecińskiego koszykarze lidera I ligi. Śląsk przegrywał jeszcze na 4 minuty przed końcową syreną, lecz końcówkę rozegrał koncertowo. Był to  piętnasty z rzędu ligowy triumf ekipy Tomasza Jankowskiego.

2013-01-06 00:00 Autor: jg