Drugi garnitur Śląska przegrywa w Pucharze Polski

2016-11-24, Autor: prochu

Śląsk Wrocław przegrał z Chromikiem Żary 64:75 w spotkaniu pierwszej rundy koszykarskiego Pucharu Polski. Była to pierwsza porażka wrocławian w obecnym sezonie.

Trenerzy Jacek Krzykała i Dominik Tomczyk posłali w bój na środowe spotkanie drugi garnitur, zabrakło bowiem w składzie Aleksandra Dziewy, Mateusza StawiakaJakuba Musiała, a Wojciech Jakubczak zagrał niecałe sześć minut. Rezerwowi, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do gry w obecnych rozgrywkach, przez dwie kwarty radzili sobie całkiem nieźle. Dominowali na zbiórkach (49:36 w całym meczu dla WKS-u), zachowywali lepszą skuteczność rzutów z gry i martwić jedynie mogła duża liczba strat.

O końcowym wyniku przesądziła trzecia kwarta meczu, którą koszykarze z Żar wygrali aż 26:7. Po trzydziestu minutach prowadzili już czternastoma punktami i nie dali sobie wyrwać cennego zwycięstwa. W zespole Śląska najskuteczniejsi byli Mikołaj Ratajczak (18 punktów), Maciej Krakowczyk (12) i Kacper Kurkowiak (12). Z kolei w zespole gospodarzy wyróżniali się Mariusz Małachowski (18 punktów, 12 zbiórek), Radosław Barcz (15 punktów) oraz Dariusz Kalinowski (13 asyst).

Była to pierwsza porażka WKS-u w tym sezonie i o tyle bolesna, że eliminuje Śląsk z dalszych gier o Puchar Polski. Kolejne spotkanie ligowe wrocławianie rozegrają już w niedzielę, a ich rywalem będzie lokalny klub - Gimbasket Wrocław.