Śląsk dopełnił obowiązku [RELACJA]

2016-11-17, Autor: prochu

Śląsk Wrocław pewnie pokonał Muszkieterów Nowa Sól 75:57 w zaległym spotkaniu 9. kolejki koszykarskiej drugiej ligi.

Wrocławianie byli bezsprzecznym faworytem tego starcia - w ośmiu meczach odnieśli osiem wygranych, natomast ich rywale z Nowej Soli w tym sezonie jeszcze nie zwyciężyli. Trzeba jednak nadmienić, że w Muszkieterach - będący zapleczem mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra - grają wyłącznie młodzi zawodnicy.

W środowym spotkaniu wyrównane były tylko pierwsze cztery minuty. Goście objęli nawet prowadzenie po trójce Jakuba Dera (5:4) i powiększyli je po dwóch rzutach wolnych Adriana Krawczyka (7:4). Wtedy podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały zanotowali serię czternastu zdobytych punktów z rzędu i mając kilkupunktową zaliczkę, mogli kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie.

W trakcie meczu Śląsk powiększał przewagę, a momentami prowadził już różnicą 28 punktów (63:35, 65:37), ale skuteczniejsza postawa gości w drugiej części czwartej kwarty, pozwoliła im na nieznaczne odrobienie strat. Ostatecznie wrocławianie wygrali 75:57 i nadal są jedyną niepokonaną drużyną w grupie D drugiej ligi.

Zgodnie z przewidywaniami, w zespole z Nowej Soli dominowała trójka zawodników - Adrian Krawczyk (18 punktów), Wojciech Majchrzak (17) i Jakub Der (11). Łącznie rzucili ponad 80 procent punktów swojej drużyny, ale zabrakło im wsparcia kolegów. Poza wspomnianą trójką żaden z koszykarzy Muszkieterów nie wziął odpowiedzialności zdobywania punktów na swoje barki.

Trenerzy WKS-u skorzystali ze wszystkich zawodników. Na parkiecie od pierwszej minuty pojawił się Michał Sasik, a w meczu zagrali również Kacper Kurkowiak, Mateusz BortliczekOlaf Wysocki, którzy nie mieli w tym sezonie zbyt wielu okazji do gry. Dzięki temu liderzy Śląska mogli zagrać trochę krócej.

W najbliższą sobotę Śląsk zagra kolejny mecz - przed własną publicznością zmierzy się z Polkątami Maximus Kąty Wrocławskie.

Śląsk Wrocław - Muszkieterowie Nowa Sól 75:57 (20:12, 13:8, 26:15, 16:22)
Śląsk: Stawiak 14, Jakubiak 12 (1), Żeleźniak 10, Musiał 9, Dziewa 8, Bożenko 8, Krakowczyk 6, Ratajczak 4, Sasik 2, Wysocki 2, Kurkowiak 0, Bortliczek 0.
Muszkieterowie: Krawczyk 18 (2), Majchrzak 17 (1), Der 11 (1), Winiarski 5 (1), Bednarczyk 3 (1), Polewiak 2, Ludwisiak 1, Busz 0, Chorągwicki 0, Nowak 0, Klocek 0, Łopiński 0.