Spełnił się czarny scenariusz Impel Gwardii

2012-02-11, Autor: Mariusz Wiśniewski
Siatkarki Impelu Gwardii przegrały mecz ostatniej szansy z PTPS-em Piła 2:3 i po rundzie zasadniczej znalazły się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. To oznacza, że wrocławianki w play-off zagrają z mistrzem Polski - Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna.

Wygrywając w Pile, wrocławianki na pewno by uniknęły Muszynianki w pierwszej rundzie play-off. Zadanie nie było łatwe, ale możliwe do wykonania. Niestety, podopieczne Rafała Błaszczyka zawiodły w najważniejszym meczu rundy zasadniczej i teraz czeka je batalia z mistrzem Polski. A to oznacza, że Gwardia najprawdopodobniej bardzo szybko pożegna się z play-off.

Spotkanie w Pile miało bardzo dziwny przebieg. W dwóch pierwszych setach na boisku istniały praktycznie tylko gospodynie, a Impel Gwardia była dodatkiem. Zawodniczki PTPS-u łatwo i seryjnie zdobywały punkty. Pierwszego seta wygrały do 14, a drugiego do 16. I kiedy wydawało się, że jest już po zawodach, przebudziła się Gwardia.

Teraz to wrocławianki panowały a zespół z Piły był tłem. Wystarczy tylko nadmienić, że w pewnym momencie zespół Rafała Błaszczyka prowadził już nawet 14:2. Pilanki zdołały później jeszcze obronić aż osiem piłek setowych, ale ostatecznie ta partia należała do wrocławianek. Podobnie jak następna. W czwartym secie było jednak więcej walki i Gwardia wygrała go do 21. O wszystkim miał więc zadecydować tie-break.

Początek piątego seta to wyrównana walka punkt za punkt. Później jednak więcej opanowania zachowały gospodynie. Najpierw uzyskały dwupunktowe prowadzenie (6:4), a kiedy kilka chwil później zrobiło się 10:5 było już praktycznie po meczu. Wrocławianki w tym momencie straciły już wyraźnie wiarę na wygraną.

PTPS Piła - Impel Gwardia Wrocław 2:2 (25:14, 25:16, 16:25, 21:25, 15:9)