Świetny początek rozgrywek koszykarskiego Śląska

2016-10-05, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław, którzy grają w II lidze, rozpoczęli sezon od dwóch wygranych. Przed tygodniem wrocławianie pokonali na wyjeździe Sokół Międzychód 84:68, natomiast w minioną sobotę wygrali z Rawią Rawicz 69:55.

W pierwszym meczu sezonu koszykarze WKS-u byli stroną dominującą od początku spotkania. Świetnie radził sobie szczególnie Aleksander Dziewa, który w całym meczu rzucił 20 punktów. Po dwóch kwartach Śląsk prowadził już 48:22 i w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale wrocławianie wciąż zachowywali bezpieczną przewagę i pewnie kroczyli po premierowe zwycięstwo. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zaprezentowali się już lepiej, częściej trafiali do kosza i ostatecznie tę kwartę wygrali 28:19, ale w całym meczu przegrali 68:84. Oprócz wspomnianego Dziewy, w zespole Śląska świetnie zaprezentowali się Wojciech Jakubiak (17 punktów i 7 asyst) oraz Jakub Musiał (14 punktów i 6 asyst). Kluczem do zwycięstwa była gra na tablicach - wrocławianie zanotowali w całym meczu niemal dwa razy więcej zbiórek (45 przy 24 Sokoła).

Po bardzo dobrej inauguracji, przyszła pora na pierwszy mecz przed własną publicznością. Śląsk znów przeważał na początku spotkania, ale tym razem rywal mądrze się bronił. Przez trzy kwarty wynik oscylował w okolicach remisu, jednak końcówka należała do podopiecznych Jacka Krzykały i Dominika Tomczyka. Ostatnia kwarta wygrana 23:15 pozwoliła odnieść końcowy sukces 69:55. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u raz jeszcze był Aleksander Dziewa, który oprócz 28 punktów dołożył 14 zbiórek. Raz jeszcze koszykarze Śląska świetnie zagrali pod koszami. Tym razem udało im się zebrać aż 44 piłki, przy 27 zbiórkach rywali.

Po dwóch meczach Śląsk zajmuje czwarte miejsce w tabeli i znajduje się wśród czterech niepokonanych drużyn w grupie D drugiej ligi (po dwie wygrane mają jeszcze Górnik Wałbrzych, Sudety Jelenia Góra i Stal Ostrów Wielkopolski). Przed wrocławianami teraz dwa wyjazdy - 9 października zmierzą się w Otmuchowie z MKS-em, a tydzień później zagrają w Jeleniej Górze z Sudetami. Kolejnym domowym pojedynkiem WKS-u będzie derbowe starcie z WKK Wrocław, które zaplanowane jest na 26 października.

MKS Sokół Marbo Międzychód - WKS Śląsk Wrocław 68:84 (12:25, 10:23, 18:17, 28:19)
Śląsk: Dziewa 20 (1), Jakubiak 17 (2), Musiał 14 (3), Stawiak 14 (1), Żeleźniak 8 (2), Ratajczak 6, Krakowczyk 2, Sasik 2, Bożenko 1, Bortliczek 0.

WKS Śląsk Wrocław - RKKS Rawia Rawag Rawicz 69:55 (17:11, 12:19, 17:10, 23:15)
Śląsk: Dziewa 28 (3), Jakubiak 14, Żeleźniak 8 (2), Musiał 7 (1), Ratajczak 5 (1), Krakowczyk 3, Stawiak 3, Bożenko 1, Sasik 0.